Nasze projekty

Diecezja ujawnia listę księży oskarżonych o wykorzystywanie seksualne

Amerykańska diecezja Fall River opublikowała nazwiska 75 duchownych, którzy zostali wiarygodnie oskarżeni o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Fot: Pixabay.com/Senlay

Nazwiska duchownych zostały podane na stronie internetowej diecezji. Jest to lista składająca się z 75 osób. Poza księżmi inkardynowanymi do diecezji Fall River na liście znajdują się też duchowni z innych części USA i członkowie zgromadzeń zakonnych. Przy każdym nazwisku widnieje data urodzenia, data wyświęcenia i parafie, w których pracował ksiądz.

Kiedy modlę się o ducha uzdrowienia i pojednania to wiem, że nie możemy iść dalej bez uczciwego rozliczenia się z przeszłości – powiedział w oświadczeniu biskup Edgar da Cunha, ordynariusz diecezji. Jako wasz biskup bardzo przepraszam za nadużycia, jakich dopuścili się księża w tej diecezji. Zobowiązuję się do zrobienia wszystkiego, co w mojej mocy, aby nigdy więcej się to nie powtórzyło – dodał.

Publikacja raportu to efekt przeglądu, który przeprowadziła agencja zewnętrzna. „Uważamy, że proces rewizji był dokładny, wyważony i sprawiedliwy, zarówno wobec oskarżonych, jak i osób oskarżających” – stwierdził były komisarz bostońskiej policji Ed Davis, którego firma przeprowadziła audyt.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Wykorzystanie seksualne trzeba nazwać zbrodnią

ag/Crux/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę