Nasze projekty

Diecezja oferuje nagrodę za informacje o skradzionym tabernakulum

Pod koniec maja z kościoła na Brooklynie skradziono zabytkowe, warte dwa miliony dolarów tabernakulum. Za pomoc w jego odnalezieniu diecezja zaoferowała nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów.

fot. Juan Pablo Arias/Cathopic

Do kradzieży doszło pod koniec maja w rzymskokatolickim kościele św. Augustyna na terenie Parku Slope. Włamywacz uszkodził ozdobny ołtarz i skradł tabernakulum z czystego 18-karatowego złota.

Biskup Robert Brennan z Brooklynu ogłosił we wtorek, że diecezjalna firma ubezpieczeniowa wypłaci nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów za informacje, które pomogą w odnalezieniu skradzionego tabernakulum.

ZOBACZ: Skradziono tabernakulum z kościoła na Brooklynie. Jest warte dwa miliony dolarów

Reklama

Nieustannie modlimy się o to, aby jedyne w swoim rodzaju tabernakulum zostało zwrócone, a następnie przywrócone w całej okazałości do serca tego kościoła – powiedział biskup Brennan. Jednak kradzież tego historycznego przedmiotu nie okradła wiary mieszkańców tej parafii – dodał.

Nagrodę za pomoc w wysokości 3,5 tysiąca dolarów zaoferowała również policja z Nowego Jorku.

Tabernakulum było przechowywane w sejfie

Tabernakulum przechowywano w elektronicznie sterowanym sejfie. Według nowojorskiej policji, złodziej przeciął obudowę ochronną narzędziami elektrycznymi.

Reklama

Wiedza, że ​​włamywacz wszedł do najświętszej przestrzeni naszego pięknego Kościoła i zadał sobie wiele trudu, aby włamać się do systemu bezpieczeństwa, jest haniebnym aktem braku szacunku – powiedział ks. Frank Tumino, proboszcz parafii.

Tabernakulum pochodzi z czasów budowy kościoła w latach 90 XIX wieku.

kh, brooklynpaper.com/NYT

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę