Nasze projekty

Demokratyczna Republika Konga: zabito katolickiego kapłana

W nocy z 6 na 7 sierpnia grupa uzbrojonych bandytów napadła na parafię św. Józefa Mukasy w mieście Kikwit w południowo-zachodniej części Demokratycznej Republiki Konga, ciężko raniąc miejscowego księdza Godefroida Pembele Mandona. Kapłan zmarł w szpitalu, w niedzielę 7 sierpnia.

fot. Vianney Saray / Cathopic

Tej samej nocy doszło też do napaści na inną parafii w tymże mieście – Saint Murumba. Napastnicy “okradli kobiety, które przygotowywały pierwszą Mszę św. nowego księdza oraz wywieźli wiele cennych rzeczy jednego z katechistów” – podała watykańska agencja misyjna Fides, powołując się na miejscowe źródła.

Biskup Kikwitu Timothée Bodika Mansiyai “z głębokim smutkiem ogłosił swym wiernym i osobom dobrej woli” wiadomość o zamordowaniu kapłana, polecając jego duszę “waszym gorącym modlitwom”. Z kolei w przesłaniu kondolencyjnym przedstawiciel miejscowych władz Thesky Mayoko zapewnił, że “dzieli ból całej chrześcijańskiej wspólnoty katolickiej miasta Kikwitu”.

Dodał, że potępia “z cała mocą to barbarzyństwo, które panuje obecnie w tym mieście i wezwał władze polityczno-administracyjne Kikwitu do “przeprowadzenia śledztwa sądowego w celu ustalenia wszystkich sprawców tej zbrodni”, aby odpowiedzieli za swe wszystkie czyny przed sądami.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę