Nasze projekty

Czy prezydent Ukrainy spotka się z papieżem? „Być może odwiedzi Rzym”

W najbliższych dniach prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski będzie przebywał w Europie na serii spotkań w różnych krajach, być może odwiedzi także Rzym – pisze włoska agencja ANSA. Na razie nie pojawił się w tej sprawie żaden oficjalny komunikat.

fot. Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com/President Of Ukraine/flickr.com

Zdaniem dziennikarzy włoskiej agencji Zełenski w najbliższych dniach może planować błyskawiczną wizytę w Rzymie, aby spotkać się z premierem Giorgią Meloni. Był już w Helsinkach w Finlandii i w Hadze w Holandii, a w najbliższych dniach, jak zapowiadają niemieckie media, będzie najpierw w Berlinie, gdzie spotka się z kanclerzem Scholzem i prezydentem Steinmeierem.

Rzym również może być włączony do tego programu, który na razie nie jest potwierdzony przez źródła w rządzie Republiki Włoskiej. Włoscy dziennikarze nie dostrzegli wizyty Zełenskiego w Warszawie 5 kwietnia bieżącego roku.

Papież spotkał się już z prezydentem Ukrainy w Watykanie 8 lutego 2020 roku. Następnie, od wybuchu pełnoskalowej wojny, dwukrotnie rozmawiał przez telefon: 26 lutego i 22 marca 2022 roku.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę