Nasze projekty

Kard. Parolin o misji w sprawie pokoju na Ukrainie: prace są poufne

Najbliższy współpracownik papieża podkreślił dziś, że "trwa misja pokojowa Stolicy Apostolskiej w sprawie wojny Rosji na Ukrainie". Jak dodał, są postępy „ale oczywiście prace te są poufne”.

fot. Flickr.com/EpiskopatNews

Kard. Parolin na temat misji pokojowej wypowiedział się na marginesie inauguracji na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie wystawy fotograficznej i dokumentalnej w setną rocznicę urodzin księdza Lorenza Milaniego. Sądzę, że sprawy zostaną wyjaśnione i możliwy będzie postęp – dodał najbliższy współpracownik Ojca Świętego.

Pod koniec kwietnia, wracając z Budapesztu papież Franciszek ogłosił, że Stolica Apostolska jest zaangażowana w misję pokojową, która ma na ceku zakończenie konfliktu między Rosją a Ukrainą, nie ujawniając jednak szczegółów. Obecnie trwa misja, ale nie jest ona jeszcze upubliczniona. Kiedy będzie publiczna, ujawnię ją – powiedział papież dziennikarzom podczas lotu powrotnego z Węgier. Zarówno Kijów, jak i Moskwa zaprzeczyły następnie wiedzy o tej inicjatywie.

Wcześniej powiedzieli, że nic o tym nie wiedzą, ale potem były kontakty, w których wyjaśniono po obu stronach, że doszło do nieporozumienia – powiedział dzisiaj sekretarz stanu.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę