Nasze projekty

Były anglikański biskup przeszedł do Kościoła katolickiego

Wysokiej rangi biskup anglikański Michael Nazir-Ali przeszedł do Kościoła katolickiego. Wydarzenie zostało określone jako "jedno z najbardziej znaczących politycznie nawróceń od bardzo dawna".

fot. Elekes Andor/wikimedia commons/CC BY-SA 4.0

Przejście biskupa Michael Nazir-Ali stanowi trzecie nawrócenie anglikańskiego biskupa na wiarę katolicką w tym roku i czwartą w w ciągu ostatnich dwóch lat. Nazir-Ali wkrótce zostanie wyświęcony na kapłana w Ordynariacie Matki Bożej z Walsingham, jednak nie będzie mógł być biskupem, ponieważ ma żonę i dzieci. Oficjalnego ogłoszenia ma dokonać archidiecezja Westminster w przyszłym tygodniu.

Biskup Nazir-Ali urodził się w Pakistanie. Do szkoły katolickiej został wysłany przez swojego ojca, który przeszedł na chrześcijaństwo z islamu. Do kościoła anglikańskiego formalnie został przyjęty w wieku 20 lat. W 1984 roku został wyświęcony na biskupa, stając się najmłodszym biskupem we wspólnocie anglikańskiej. Po objęciu stanowiska w Wielkiej Brytanii stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów brytyjskiego anglikanizmu. Jasno wypowiadał się w kwestii obrony życia, małżeństwa i rodziny.

Przez wiele lat był członkiem Międzynarodowej Komisji Anglikańsko-Rzymskokatolickiej, a także Międzynarodowej Komisji Anglikańsko-Rzymskokatolickiej ds. Jedności i Misji. Od 2010 roku był biskupem wizytującym diecezje Karoliny Południowej w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

pa/catholicherald.co.uk/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę