Nasze projekty

Brazylijczycy uczą się języka polskiego

W lipcu w archidiecezji w brazylijskim Belo Horizonte ruszą bezpłatne lekcje języka polskiego. Krótki kurs adresowany jest dla osób, które udadzą się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Jak poinformował sekretariat archidiecezji, w czasie zajęć omawiane będą nie tylko tajniki języka polskiego, ale również informacje o kraju-gospodarzu ŚDM, o Krakowie, a także o miejscowych zwyczajach. – Podstawowy nacisk zostanie położony na naukę pozdrowień po polsku oraz na umiejętność zaprezentowania siebie w tym języku – ujawniono w komunikacie.

Belo Horizonte nie jest jedyną brazylijską diecezją z kursami języka polskiego oraz wiedzy o Polsce. W kilku innych częściach Brazylii, z której do Krakowa przybędzie około 12 tys. młodych ludzi, przeprowadzone zostały w okresie przygotowawczym podobne akcje.

Duże zainteresowanie nauką języka i kultury polskiej widoczne jest również w Chile, innym kraju Ameryki Południowej. Wczesną wiosną na terenie kilku diecezji odbyły się dla wybierających się do Krakowa osób spotkania przygotowawcze, gdzie zdobywano wiedzę o Polsce i uczono języka polskiego. Jedno ze spotkań przygotowawczych zostało zorganizowane w stolicy kraju przez stołeczne duszpasterstwo młodzieży w Santiago oraz ambasadę RP. Szacuje się, że łącznie na tegoroczną edycję ŚDM dotrze do Krakowa około 600 młodych Chilijczyków.

Reklama

mz (KAI/Gaudium Press) / Belo Horizonte

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite