Bł. Carlo Acutis patronem kampanii Odrodzenia Eucharystycznego

Błogosławiony Carlo Acutis będzie patronem nowego, trzyletniego projektu Odrodzenia Eucharystycznego, który biskupi amerykańscy zatwierdzili 17 listopada. Powierzyli oni inicjatywę wstawiennictwu popularnego, współczesnego katolickiego bohatera znanego z szerzenia nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu.

fot. carloacutis.com

Acutis, urodzony w Anglii włoski katolik, który zmarł w 2006 roku w wieku 15 lat, wkrótce po zdiagnozowaniu białaczki, wykorzystał swoje umiejętności techniczne jako amatorski programista komputerowy, aby dzielić się w Internecie informacjami o cudach eucharystycznych. Jest pierwszym beatyfikowanym katolikiem z pokolenia milenijnego.

Przedsmak nieba na ziemi

Wśród uczuć, którymi podzielił się Acutis w Internecie, jest jego świadectwo, że „im częściej przyjmujemy Eucharystię, tym bardziej stajemy się podobni do Jezusa, aby na tej ziemi mieć przedsmak nieba”.

To samo przesłanie znajduje się w centrum biskupiej kampanii eucharystycznej, która została zatwierdzona w środę podczas dorocznego jesiennego zgromadzenia Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych w Baltimore. Nie ogłoszono patronów pozostałych lat kampanii.

Reklama
Reklama

Kampania Odrodzenia Eucharystycznego

Oficjalne rozpoczęcie z diecezjalnymi procesjami eucharystycznymi w całym kraju w dniu 22 czerwca 2022 r. w święto Bożego Ciała, wysiłki będą obejmować stworzenie nowej strony internetowej poświęconej odrodzeniu eucharystycznemu, opracowanie nowych materiałów dydaktycznych, specjalne szkolenie dla liderów diecezjalnych i parafialnych, wędrowny zespół kaznodziejów Eucharystii i wiele innych inicjatyw.

Kampania zakończy się Narodowym Kongresem Eucharystycznym, pierwszym tego rodzaju w Stanach Zjednoczonych od prawie 50 lat, który odbędzie się w dniach 17-21 lipca w Indianapolis, zapowiedział biskup Andrew H. Cozzens, jeden z architektów kampanii przebudzenia. Środa. Cozzens jest biskupem desygnowanym dla diecezji Crookston, Minn i biskupem pomocniczym dla archidiecezji St. Paul-Minneapolis.

Kampania biskupów, którą wielu katolików uważa za spóźnioną, ma miejsce w czasie, gdy nabożeństwo do Eucharystii pozostaje w tyle wśród tych, którzy identyfikują się jako katolicy, jak pokazują sondaże i inne wskaźniki. 

Reklama
Reklama

Ten trend był już mocno w toku za życia Acutis. Jego matka powiedziała, że ​​zanim urodziła Carla, chodziła na Mszę tylko na Pierwszą Komunię, bierzmowanie i ślub. Ale jako małe dziecko, Carlo uwielbiał odmawiać różaniec. Po przystąpieniu do Pierwszej Komunii św. chodził na Mszę św. tak często, jak tylko mógł. Poprosił rodziców, aby zabierali go na pielgrzymki, zwłaszcza do miejsc cudów eucharystycznych.

Acutis został beatyfikowany 10 października 2020 r. w Asyżu we Włoszech

kw/CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę