Nasze projekty

Biskup wspomina ostatnie spotkanie z Benedyktem XVI. Poprosił go o pomoc w dostaniu się do nieba

Były metropolita Bambergu, abp Ludwig Schick opowiedział o swoim ostatnim spotkaniu z Benedyktem XVI. "Nie mógł się już poruszać ani mówić, ale jego umysł był całkowicie przytomny" - napisał oraz dodał, że skierował do papieża wyjątkową prośbę.

fot. Erzbischof Ludwig Schick/Facebook

Abp Schick spotkał się z Benedyktem XVI po rezygnacji z pełnienia urzędu metropolity Bambergu. W mediach społecznościowych podzielił się wówczas zdjęciem z tej wizyty, a teraz opisał dokładnie jej przebieg.

„Powiedziałem, że to chyba nasze ostatnie spotkanie na tej ziemi. Chciałem się pożegnać” – napisał. „Nie mógł się już poruszać ani mówić, ale jego umysł był całkowicie przytomny” – dodał biskup.

Hierarcha poznał go w 1971 roku i – jak wspominał – od tamtego momentu często się spotykali i rozmawiali. „Na moje wspomnienia ze wspólnych spotkań i rozmów kiwał głową i poruszał ustami. Dobrze się rozumieliśmy” – napisał.

Reklama

Biskup obiecał, że będzie się modlić o dobrą śmierć dla Benedykta XVI, ale poprosił również, aby ten „wciągnął mnie do nieba, gdy nadejdzie mój czas”.

„Kiwnął głową, a ja mogłem wyczytać z jego ust: tak zrobimy!” – relacjonował.

Reklama

„To było wzruszające i pocieszające ostatnie spotkanie, jak powinno być wśród chrześcijan. Byłem bardzo wdzięczny i szczęśliwy” – dodał.

Stan papieża seniora jest stabilny

Od środy świat niepokoi się stanem Benedykta XVI, ponieważ tuż po zakończeniu audiencji generalnej Franciszek poprosił o modlitwę za papieża seniora. Pamiętajcie o nim, jest bardzo chory prosząc Pana, aby go pocieszył i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca – powiedział.

Jeszcze tego samego dnia Watykan przekazał, że „w ostatnich godzinach doszło do pogorszenia stanu ze względu na zaawansowany wiek”, ale „sytuacja jest pod kontrolą”, a Benedykt XVI pozostaje pod opieką lekarzy.

Reklama

W czwartek napłynęły nowe oficjalne informacje dotyczące stanu papieża seniora. Papież senior dobrze odpoczął ostatniej nocy, jest zupełnie przytomny i świadomy, a dziś, chociaż jego stan pozostaje poważny, sytuacja w chwili obecnej jest stabilna – poinformował Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę