Biskup, który zagrał na trąbce podczas ingresu

Nowo wyświęcony biskup odkłada pastorał i mitrę, bierze do ręki trąbkę i gra bluesa. Ta scena miała miejsce w niedzielę wieczorem podczas ingresu nowego biskupa Giovanniego Mosciatti'ego do katerdry włoskiej diecezji Imola.

FOT. Isola Press

Nowy biskup nie tylko jest muzykiem i liderem chrześcijańskiego zespołu o nazwie 'Turno di guardia’, ale przede wszystkim przez lata był duszpasterzem młodzieży, pracując bardzo długo jako proboszcz, rektor seminarium duchownego i szef wydziały ds. młodzieży i powołań tutejszej diecezji. Na jego konsekrację biskupią przyjechali 13 lipca liczni młodzi, których wychowywał. Wielu założyło specjalnie wyemitowaną koszulkę z napisem „La nostra Eccellenza” („Nasza Ekscelencja”) i podobizną biskupa Mosciattiego. Wierni wypełnili katedrę w San Cassiano po brzegi, zaś u wejścia witała go pani burmistrz miasteczka.

Głównym konsekratorem nowego biskupa był metropolita Bolonii abp Matteo Maria Zuppi. W homilii zachęcał go do dalszego wykorzystywania talentów, które Pan Bóg w nim złożył. – Niech rozbrzmi dzięki tobie dźwięk trąby Ewangelii, aby zburzyć ściany strachu, podziałów, pesymizmu, uprzedzeń, ignorancji. Graj, żeby zbierać ludzi i radośnie kontynuować podróż w piękną przygodę Ewangelii, ponieważ, jak mówi św. Augustyn, <granie na trąbce oznacza głoszenie z pełnym zaufaniem nowego życia, bez strachu przed zgiełkiem poprzedniego życia>.

Pod koniec uroczystości nowy biskup odłożył na bok świeżo otrzymane mitrę i pastorał aby sięgnąć po trąbkę i zagrać na niej kojarzony z nim „Blues bogatego młodzieńca”. To skomponowany przed laty przez nowego biskupa popularny dziś w całych Włoszech utwór opowiadający znaną scenę ewangeliczną.

Reklama

Monsignor #GiovanniMosciatti, già parroco a #Sassoferrato, accompagnato da quattrocento fedeli marchigiani, è stato…

Posted by TGR RAI Marche on Sunday, July 14, 2019

Reklama

ad, Avvenire.it, Il Resto del Carlino/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę