Nasze projekty

Barcelona: mapa dla głodnych i bezdomnych

Barcelońscy bezdomni otrzymali dodatkowe wsparcie. Współnota Świętego Idziego opracowała dla nich przewodnik, w którym uwzględniła miejsca, gdzie mogą za darmo zjeść, wykąpać się i spędzić noc. W stolicy Katalonii mieszka co najmniej 2800 bezdomnych, z których połowa śpi na ulicy.

„Gdzie jeść, spać i myć się w Barcelonie” – tak zatytułowano liczącą ponad dwieście stron książkę. Zamieszczono w niej adresy organizanicji rozwożących darmowe posiłki, stołówek, schronisk i łaźni. Barcelońscy bezdomni znajdą też informacje dotyczące darmowych porad lekarskich, pomocy społecznej i transportu miejskiego.

„Książkę można porównać do kompasu, dzięki któremu bezdomni mogą odnaleźć się w mieście” – mówi jej współautorka, Raquel Sancho.

Od dzisiaj przewodnik jest rozdawany wśród mieszkających na ulicy. Dostaną go też pracownicy organizacji społecznych. Podczas konferencji prasowej prezentującej publikację, członkowie Współnoty Świętego Idziego zaapelowali o nieodwracanie się od potrzebujących pomocy.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Ewa Wysocka,Barcelona/dyd/jj

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Reklama

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę