Nasze projekty

Baby boom po pandemii? Rekordowe dni w szpitalu położniczym w Teksasie

W ostatnich tygodniach w jednym ze szpitali położniczych w Teksasie bite są prawdziwe rekordy. W ciągu 91 godzin przyszło na świat 107 niemowląt. Personel przewiduje, że może być to efekt pandemii.

Fot: Pixabay.com/esudroff

Chodzi o szpital Andrews Women’s Hospital w Forth Worth w Teksasie. Pod koniec czerwca w tym szpitalu w ciągu 91 godzin urodziło się 107 dzieci. W ciągu czterech dni doświadczyliśmy wyżu demograficznego. To było szalone – mówi Michelle Stemley, dyrektor pielęgniarstwa w placówce.

Od 24 czerwca przez dwie doby urodziło się 52 dzieci, kilka dni później, na świat przyszło 55 noworodków. Do tej pory dwudobowym rekordem placówki było 42 dzieci w 2018 roku.

Szpital jest znany z dużej liczby porodów, ale średnia to 16 dziennie. To było naprawdę wyjątkowe. To był dla nas rekord – zwraca uwagę Stemley.

Reklama
Reklama

Porody na salach operacyjnych

Niektóre mamy musiały rodzić na salach operacyjnych, bo zwykłe sale do porodu były zajęte. Personel starał się jak najszybciej przenosić noworodki na oddział, żeby zrobić miejsce dla kolejnych matek, które spodziewały się dziecka. Na szczęście w tym czasie w placówce nie było przypadków zakażeń COVID-19, dlatego porody mogły się odbyć bez problemów.

Personel ma kilka teorii dotyczących tego, skąd mógł się wziąć taki „baby boom”. Kiedy zaczęła się pandemia i kwarantanna w zeszłym roku pod koniec marca, to myśleliśmy: ok, ludzie będą w domu, nie będą mieli wiele zajęć, to za 9 miesięcy zobaczymy wyż demograficzny. Taki jednak się nie wydarzył. Uważamy, że ludzie mogli czekać na początku pandemii uważając, by nie zajść w ciążę ze względu na niepewną sytuację gospodarczą. Kiedy jednak zaczęli czuć się komfortowo z nowym stylem życia i sytuacją ekonomiczną, to wszyscy wtedy decydowali się na poczęcieuważa Stemley.

Jak dodaje, w dalszym ciągu w szpitalu więcej dzieci przychodzi na świat i personel nie spodziewa się, by w najbliższych kilku miesiącach widać było spadek.

Reklama
Reklama

ag/cbc.ca/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę