Nasze projekty

Aż 6 mln wirtualnych pielgrzymów nawiedziło w 2020 roku sanktuarium w Padwie

Sanktuarium św. Antoniego w Padwie ma za sobą trudny rok. Podczas gdy zazwyczaj przybywa do niego ponad ćwierć miliona pielgrzymów, z powodu pandemii pojawiło się zaledwie 339 pielgrzymek, w których wzięło udział niespełna 14 tys. osób. Jak jednak podaje agencja ACI, niesamowita liczba wiernych nawiedziła sanktuarium wirtualnie. Za pośrednictwem Facebooka z padewskim sanktuarium połączyło się w 2020 roku 6,3 mln wiernych, z czego 1,2 mln jednego tylko dnia 13 czerwca, w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego.

To bardzo pokrzepiające, że ludzie nie przestali się modlić – zauważa rektor sanktuarium o. Oliviero Svanera. Podkreśla on, że choć kontakt z pielgrzymami był w ubiegłym roku przede wszystkim wirtualny, to jednak ich nabożeństwo do św. Antoniego jest rzeczywiste.

O. Svanera przyznaje, że kustoszom sanktuarium zależało, by dotrzeć do wiernych nowymi drogami. Szczególnie do chorych. Najbardziej wymownym tego wyrazem była lotnicza peregrynacja relikwii św. Antoniego nad Padwą i tymi regionami północnych Włoch, które najdotkliwiej zostały dotknięte pandemią koronawirusa. Była to wspólna inicjatywa padewskiego sanktuarium i włoskiego lotnictwa wojskowego.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę