Nasze projekty

Argentyna: Ojciec walczy w sądzie, by ocalić życie swojego nienarodzonego dziecka

"Wszystko skupia się na prawach kobiet, ale moje dziecko też ma prawa i nikt nie może podjąć decyzji w jego sprawie. Proszę, zrozum, że chcę tylko dać mojemu dziecku szansę życia" - powiedział zrozpaczony ojciec. Mężczyzna złożył wniosek o uniemożliwienie dokonania aborcji jego byłej partnerce. Sędzia jednak odrzucił ten wniosek odwołując się do nowej ustawy proaborcyjnej.

Cathopic

Franco, ojciec dziecka, które za przyczyną matki może zostać poddane aborcji, 22 kwietnia złożył nakaz w sądzie rodzinnym San Juan, aby uniemożliwić jego byłej partnerce dokonanie aborcji. Według wersji mężczyzny, kiedy kobieta zdała sobie sprawę, że jest w 12. tygodniu ciąży, zdecydowała się na aborcję, co zakończyło ich związek.

Ponieważ nie zgodziłem się na aborcję, zakończyło to rozmowę, ale mimo to zasugerowałem, że ona ma (dziecko) i może mi je oddać. Jeśli później będzie chciała żyć dalej, będzie mogła to zrobić – powiedział Franco w wywiadzie dla radia AM 1020 w prowincji San Juan.

Prawo do aborcji

Wszystko skupia się na prawach kobiet, ale moje dziecko też ma prawa i nikt nie może podjąć decyzji w jego sprawie. Przedstawiłem już wszystko, co mam, przed sądem. Teraz mam nadzieję, proszę, zrozum, że chcę tylko dać mojemu dziecku szansę życia – dodał Franco.

Reklama
Reklama

Jednak 26 kwietnia sędzia Rosa Amanda Días, kierująca Sądem Cywilnym nr 11 w San Juan, odrzuciła zakaz aborcji. W swojej decyzji wyjaśniła, że ​​dowody przedstawione przez Franco nie potwierdzają intencji kobiety, aborcji ani „autentyczności komunikacji” między nimi.

Według Franco przedstawił akt małżeństwa, kartę wojewódzkiego systemu opieki zdrowotnej, notatkę od niego do tej instytucji, kopię USG i uwierzytelnione kopie domniemanej rozmowy SMS. Ponadto dostarczył zrzuty ekranu z rozmowy, która rzekomo odbyła się między nimi.

Sędzia orzekł, że składający petycję nie zakwestionował dokładnie konstytucyjności i lub zastosowania sprawy dotyczącej prawa aborcyjnego, dlatego całkowicie bezzasadne i niezgodne z prawem jest pozbawienie jakiejkolwiek kobiety w ciąży w tym przypadku możliwości skorzystania ze swojego prawa zgodnie z wyżej wymienionym prawem.

Reklama
Reklama

Gdy jest życie, jest osoba

Jeden z prawników Franco, Martín Zuleta, stwierdził w programie Channel 13 Paren las Rotativas, że „od chwili, gdy jest życie, jest osoba; od momentu, gdy jest osoba, istnieje podmiot prawny oraz prawo daje podmiotowi prawnemu do dyspozycji jego przedstawicieli prawnych, którymi są rodzice. Prawnik zwrócił także uwagę, że całkowicie niespójne jest interpretowanie prawa w taki sposób, że ojciec ma obowiązki, ale nie ma żadnych praw w czasie ciąży.

Claudio Venchiarutti, prawnik Fundacji Más Vida (Więcej Życia), powiedział ACI Prensa, hiszpańskojęzycznej partnerce prasowej CNA, że sprawa ujawnia lukę w prawie dotyczącym aborcji, ponieważ całkowicie ignoruje ojca nienarodzonego dziecka, która odgrywa fundamentalną rolę w procesie ciąży.

Fundamentalna rola ojca

Prawo nie bierze tego pod uwagę, a raczej nie mówi o ojcu ani o człowieczeństwie poczętego dziecka, ani o pojęciu matka lub kobieta, gdyż tam jest mowa tylko o„ ciałach ciężarnych ”. nie wspomina się o aborcji, ale raczej o „przerwaniu ciąży”, a wszystko to wyłącznie w celu zatuszowania zbrodni (zabicia) istoty ludzkiej w łonie matki, która jest niewinna z definicji – dodał prawnik Venchiarutti.

Reklama

Venchiarutti powiedział także, że pomimo środków prawnych zastosowanych przez ojca żaden z nich nie został przyjęty przez sąd, unikając w ten sposób odpowiedzialności za angażowanie się w meritum sprawy.

„Eksterminacja istot ludzkich w łonie matki”

Prawdą jest, że jeśli sąd nie wyda orzeczenia co do meritum sprawy w odniesieniu do tego niesławnego prawa, którego celem jest eksterminacja istot ludzkich w łonie matki. Czekają nas liczne przypadki niesprawiedliwości i różne zgony dzieci w łonie matki. Prawo nie mówi o ojcu, ani o człowieczeństwie poczętego dziecka, ani o pojęciu matka lub kobieta, gdyż tam jest mowa tylko o „ciałach ciężarnych”. nie wspomina się o aborcji, ale raczej o „przerwaniu ciąży”, a wszystko to wyłącznie w celu zatuszowania zbrodni – zabicia istoty ludzkiej w łonie matki, która jest niewinna – powiedział Venchiarutti.

Wszyscy z Franco!

Sprawa zyskała szerokie wsparcie w mediach społecznościowych z hashtagiem #TodosConFranco (Wszyscy z Franco). Chociaż sąd nie oddał sprawiedliwości ojcu, który próbuje ocalić życie swojego nienarodzonego dziecka, społeczeństwo zareagowało silnym wsparciem – zauważył Venchiarutti.

#TodosConFranco #NoAlAborto#SanJuan

Posted by Mendoza provida on Friday, April 23, 2021

Dzięki Bogu, że kiedy mój słodki mały facet zaczął żyć, udało mi się przekonać matkę, żeby go urodziła i dała mi go do wychowania (nie chciała go mieć). Dziś jest najważniejszą rzeczą w moim życiu i powodem, dla którego robię wszystko. Bądź silny Franco, nie jesteś sam! – powiedział użytkownik Twittera Daniel.

Guadalupe Batallán, młody lider w obronie życia, napisał na Twitterze: To naprawdę oburzające, że ojciec musi wyjść i poprosić o coś tak podstawowego, jak pozwolenie na narodziny dziecka. Dorosłe kobiety udają, że są silne i obdarzone mocą, ale używają swojej siły i wojowniczości, aby zabić dziecko.

Legalna aborcja w Argentynie

Argentyńskie prawo aborcyjne zostało uchwalone 30 grudnia 2020 roku i zezwala na aborcję na żądanie do 14 tygodnia ciąży.

Po 14 tygodniach aborcji można dokonać w przypadku gwałtu lub jeśli życie lub integralne zdrowie kobiety w ciąży jest zagrożone.

kw/CNA/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę