Aktor Ben Stiller spotkał się z prezydentem Ukrainy. „Jest pan moim bohaterem”

Hollywoodzki aktor i reżyser Ben Stiller po wizycie w Polsce, gdzie spotkał się z uchodźcami udał się na Ukrainę. Wczoraj w Kijowie odwiedził prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

fot. Володимир Зеленський/facebook.com

Ben Stiller znany między innymi z takich filmów jak „Poznaj mojego tatę” czy „Starsza pani musi zniknąć” jest ambasadorem dobrej woli Agencji ONZ ds. uchodźców. W ramach swojej misji przybył najpierw do Polski, gdzie w Rzeszowie i na granicy polsko-ukraińskiej w Medyce spotkał się z uchodźcami wojennymi. Następnie udał się na Ukrainę.

„Ukraińcy czują wsparcie całego świata, wielu znanych osób. Wizyta Bena Stillera to potwierdza. Pańska wizyta w Irpieniu i Makarowie, spotkania z naszymi ludźmi mówią wiele. Jesteśmy wdzięczni za to, że przyjechał pan tu – w tym trudnym czasie dla naszego kraju” – napisał w poście na Facebooku prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski opublikował w sowich mediach społecznościowych film, na którym widać moment z przywitania amerykańskiego aktora w Kijowie. Jest pan moim bohaterem – mówił do prezydenta Ukrainy Ben Stiller. Porzucił pan dla tego wspaniałą karierę aktorską – dodawał Stiller. Nie tak wspaniałą jak pańska – skwitował z uśmiechem Zełenski. W rozmowie Ben Stiller podkreślał, że postawa prezydenta Ukrainy, jego sposób rządzenia, odwaga są inspirujące.

Reklama
Reklama

Trudno zrozumieć, co tu się dzieje, jeśli się tu nie było

Wiem, że teraz w mediach jest wiele informacji, iż w Ukrainie nie jest bezpiecznie. Zdajemy sobie z tego sprawę – z powodu wojny nie może tu być wszędzie bezpiecznie. Ale bardzo ważne dla nas jest, by ludzie nie zapomnieli – zaznaczał prezydent Zełenski. Jak dodał, zdaje sobie sprawę, że codzienne informacje o wojnie z czasem przestają być interesujące, ale dla Ukraińców to ważne, aby o niej mówiono. Możliwe jest to dzięki między innymi takim ludziom jak Ben Stiller.

Myślę, że jest trudno zrozumieć, co tu się dzieje, jeśli się tu nie było. Byłem rano w Irpieniu. Stopień zniszczenia – gdy widzisz go w telewizji, w mediach społecznościowych – to zupełnie co innego niż to, co widzisz w rzeczywistości – mówił amerykański aktor. W niedzielę Stiller ma ponownie spotkać się z ukraińskimi uchodźcami w Polsce.

Reklama
Reklama

pa, rmf24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę