Nasze projekty

Hollywoodzki aktor Ben Stiller w Polsce. Spotkał się z ukraińskimi rodzinami

Hollywoodzki aktor i reżyser Ben Stiller przyjechał na granicę polsko-ukraińską w Medyce jako ambasador dobrej woli UNHCR, czyli Agencji ONZ ds. Uchodźców. Jak napisał w mediach społecznościowych, pojawił się w Polsce, aby "spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc w Ukrainie".

fot. Ben Stiller/Twitter.com

Ben Stiller znany między innymi z takich filmów jak „Poznaj mojego tatę” czy „Starsza pani musi zniknąć” pojawił się w Polsce w sobotę, 18 czerwca. O swojej podróży i jej celu poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Właśnie przyjechałem do Polski z UNHCR, żeby spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc na Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego 90 procent to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się uczyć, dzielić się historiami pokazującymi wpływ wojny na ludzi oraz by wzmacniać wezwania do solidarności – napisał w swoim wpisie opublikowanym w sobotę.

Amerykański aktor najpierw spotkał się z ukraińskimi uchodźcami i wolontariuszami w Rzeszowie, a następnie udał się na granicę polsko-ukraińską do Medyki. Jak podkreślił w swoich mediach społecznościowych spotkał tam „rodziny, które uciekły przed wojną na Ukrainie, pozostawiając bliskich, nie mając pojęcia, kiedy będą mogli wrócić do domu.”

Ben Stiller to nie pierwszy aktor, który angażuje się w pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. Wcześniej swoje wsparcie okazali Sean Penn, Angelina Jolie, Orlando Bloom czy Mila Kunis i Ashton Kutcher. 

Reklama

pa, tvn24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę