Nasze projekty

Afganistan: polscy żołnierze pamiętają o modlitwie

W bazie wojskowej w Bagram w Afganistanie odbyła się uroczystość poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz ten został namalowany na desce przez żołnierza VI Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego RSM (Resolute Support Mission) Afganistan st. chor. sztab. Waldemara Chmielowskiego. Poświęcenia obrazu dla kaplicy wojskowej dokonał kapelan ks. por. Krzysztof Ziobro. 5 października obchodzone jest wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, dzięki której upowszechniło się orędzie o Bożym Miłosierdziu.

Poświęcenie odbyło się podczas Mszy św., której przewodniczył kapelan kontyngentu. W kazaniu przedstawił historię namalowania obrazu i zachęcił wszystkich do kultu Miłosierdzia Bożego.

– Obraz ma pełnić rolę naczynia do czerpania łask i znaku, który przypomina nam wszystkim o potrzebie ufności wobec Pana Boga i miłosierdzia w stosunku do bliźnich szczególnie tutaj na afgańskiej ziemi – powiedział kapelan nawiązując do „Dzienniczka” św. s. Faustyny: „Obraz ma przypominać żądania Mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza nic nie pomoże bez uczynków” (Dz742). Ks. Ziobro przypomniał także postać św. s. Faustyny, kanonizowanej przez Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 r.

Reklama
Reklama

Na uroczystą Mszę św. przybyło wielu polskich i amerykańskich żołnierzy, którzy nie kryli wzruszenia widząc napis na obrazie „Jezu, ufam Tobie” w języku polskim i angielskim. Na zakończenie Eucharystii każdy uczestnik otrzymał obrazek Jezusa Miłosiernego z tekstem modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Reklama
Reklama

RSM jest misją doradczo-szkoleniową, a jej głównym celem jest przygotowanie afgańskich sił bezpieczeństwa i instytucji podległych Ministerstwu Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych do samodzielnego i profesjonalnego kierowania oraz zarządzania w sposób umożliwiający efektywne zapewnienie bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Afganistanu. Obecnie VI zmianą PKW Afganistan RSM dowodzi płk Piotr Fajkowski trzon stanowią żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W Afganistanie służy około 200 żołnierzy.


kos / Bagram

KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite