Nasze projekty

Abp Gänswein wraca do Niemiec. Zamieszka w seminarium

Były sekretarz osobisty Benedykta XVI, abp Georg Gänswein zamieszka w seminarium duchownym swojej rodzimej archidiecezji we Fryburgu Bryzgowijskim i będzie się utrzymywał z wypłacanej przez archidiecezję pensji – donosi niemiecka prasa.

fot. print screen EWTN Polska/YouTube

Abp Gänswein 19 maja został przyjęty na audiencji prywatnej przez papieża Franciszka. Od tego czasu oczekiwano na decyzję jaką podjął papież Franciszek. Jeszcze w marcu spekulowano, że długoletni sekretarz Benedykta XVI może zostać oddelegowany do pracy jako nuncjusz apostolski w Kostaryce.

Jak poinformował 15 czerwca Watykan abp Gänswein, na polecenie papieża Franciszka na razie powróci do swojej macierzystej diecezji we Fryburgu Bryzgowijskim.

ZOBACZ: Abp Gänswein wraca do Niemiec. Taką decyzję podjął Franciszek

Reklama

Jak zaznaczono archidiecezja wypłacała jemu dotychczas honorarium z tytułu przynależności jako kanonik do kapituły katedralnej i będzie czyniła to nadal, zapewniając mu odpowiednie środki do życia.

Jak zdradziła agencja KNA abp Gänswein nie planował przeprowadzki i niedawno zlecił remont i wyposażenie mieszkania watykańskiego, płacąc znaczną sumę z własnej kieszeni, której Watykan prawdopodobnie mu nie zwróci. Jeszcze nie wiadomo, jakie obowiązki powierzy jemu archidiecezja fryburska: czy będą to zadania wykładowcy, czy też duszpasterskie. Prasa nie ukrywa także, iż abp Gänswein nie jest witany z otwartymi ramionami przez zwolenników radykalnych zmian w dyscyplinie i nauczaniu proponowanych przez niemiecką drogę synodalną.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę