Nasze projekty

Abp Gänswein w czasie mszy przy grobie Benedykta XVI: choć odczuwamy jego brak, jest obecny duchowo

W miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej mszy świętej w Grotach Watykańskich w intencji papieża seniora. "Benedykt XVI jest dziś obecny duchowo" - podkreślił jego wieloletni sekretarz.

fot. fot. Vatican Media/Twitter/ print screen EWTN Polska/YouTube

Abp Gänswein przywołał w swojej homilii postać św. Benedykta Józefa Labre. Ten święty, z którym papież senior dzielił imię chrzcielne Józef i którego imię przyjął później jako papież Benedykt, zmarł w Rzymie 16 kwietnia 1783 roku (16 kwietnia to także data urodzenia Josepha Ratzingera).

Choć odczuwamy brak jego fizycznej nieobecności, Benedykt XVI jest dziś obecny duchowo – podkreślił arcybiskup, który służył papieżowi seniorowi jako prywatny sekretarz aż do jego śmierci.

W mszy św. uczestniczyły członkinie stowarzyszenia Memores Domini, które towarzyszyły Benedyktowi XVI w czasie pontyfikatu i później w klasztorze Mater Ecclesiae, jego sekretarka siostra Birgit Wansing oraz inne osoby, które przez lata były mu bliskie. Na zakończenie Eucharystii modlono się przy grobie Benedykta XVI, który zmarł 31 grudnia 2022 roku.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę