Nasze projekty

218 mln dzieci na świecie jest zmuszanych do pracy

12 czerwca przypada Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci. Ten problem dotyczy nawet 218 mln osób do 17 roku życia!

Unsplash

Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci został ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Pracy przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zdefiniowała ona pracę dzieci jako pozbawiającą je dzieciństwa, potencjału, godności oraz szkodliwą dla rozwoju fizycznego i psychicznego. Po raz pierwszy dzień obchodzono w 2002r.

Działaj teraz, skończ z pracą dzieci!

2021r. przez ONZ został okrzyknięty Rokiem Eliminacji Pracy Dzieci. Z tego powodu utworzono kampanię pod hasłem: Działaj teraz, skończ z pracą dzieci!

Tegoroczny Światowy Dzień Przeciw Pracy Dzieci skupia się na działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Roku Likwidacji Pracy Dzieci 2021, w szczególnie trudnym czasie pandemii, która sprzyja narastaniu problemu.

Reklama

218 mln dzieci na świecie musi pracować!

Wg danych z 2020 r. na świecie problem ten dotyczy 218 milionów dzieci w przedziale wiekowym 5 – 17 lat. Z nich 152 miliony zmaga się z najgorszymi formami wykorzystywania. 73 miliony dzieci wykonuje pracę niewolniczą…Dzieci wykorzystywane są także do nielegalnych przedsięwzięć: do handlu narkotykami, czy prostytucji i walk zbrojnych.

Jedna czwarta dzisiejszego niewolnictwa to dzieci! W Afryce Zachodniej i Azji najczęściej dzieci wśród niewolników są większością…Dziewczęta w 72% są wykorzystywane do prostytucji, a 21 % do pracy. W przypadku chłopców proporcje są odwrotne. Najmłodsi wykorzystywani są także do pozyskiwania i handlu organami.

72,1 mln pracujących dzieci w Afryce

Najbardziej powszechne występowanie wykorzystywania nieletnich do pracy występuję w Afryce, gdzie liczba pracujących dzieci wynosi 72,1 miliona. Na drugim miejscu plasują się kraje Azji i wyspy Pacyfiku – 62 mln. W Ameryce Północnej i Południowej to liczba ok. 11 mln pracujących dzieci, a w Europie i Azji Środkowej 5,5 mln.

Reklama

88 mln spośród 152 mln dzieci zmagającymi się z najgorszymi formami wykorzystywania to chłopcy. Dziewczynki stanowią 64 mln. Najczęściej dzieci wykonują prace związane z rolnictwem. W sektorze usługowym pracuje 17 % dzieci, a przemysłowym 12 %.

kw/gosc.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę