Nasze projekty

Żywa pamięć, patriotyzm i jedność. Warszawiacy wspólne śpiewają dla Powstańców [ZAPIS KONCERTU]

„Warszawianka”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” - te i inne utwory wybrzmiały wczoraj wieczorem na placu Piłsudskiego w Warszawie. Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” jak co roku zgromadził tysiące osób chcących poprzez śpiew oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało transmisję, którą można obejrzeć w internecie.

fot. Muzeum Powstania Warszawskiego/Twitter.com/autorzy zdjęć: Dorota Kaszuba & Michał Warda

Po dwuletniej przerwie mieszkańcy stolicy ponownie spotkali się na placu Piłsudskiego w Warszawie, aby zaśpiewać (nie)zakazane piosenki. Tematem przewodnim tegorocznego koncertu była wojenna przyjaźń. Pomiędzy powstańczymi piosenkami, które artyści zgromadzeni na scenie śpiewali wraz z publicznością, prezentowano wspomnienia bohaterów walczących w Powstaniu Warszawskim.

W wydarzeniu udział wzięli prezydent Polski Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Nie zabrakło także bezpośrednich światków wydarzeń sprzed 78 lat. Wśród Powstańców Warszawskich, którzy wzięli udział w koncercie byli m.in. Jakub Nowakowski „Tomek”, Zofia Czekalska „Sosenka”, którzy zostali przywitani przez zgromadzonych okrzykiem: „Cześć i chwała bohaterom”.

Reklama

Zobacz zapis koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”:

pa, rdc.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę