Nasze projekty

Zmiana liczby wiernych w kościołach. Rząd łagodzi restrykcje

Od 20 kwietnia w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na przestrzeni 15 mkw. Od tego dnia rozpocznie się również stopniowe zdejmowanie obostrzeń epidemicznych związanych z handlem oraz wstępem do lasów i parków.

10.03.2020 Warszawa Konferencja Mateusza Morawieckiego, Jaroslawa Gowina, Lukasza Szumowskiego, Mariusza Kaminskiego i Dariusza Piontkowskiego Fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER n/z: Lukasz Szumowski, Mateusz Morawiecki

Premier podkreślił, że cała sytuacja jest mocno obciążająca psychicznie, ale dzięki obostrzeniom „kupujemy czas, by ocalić ludzkie życie”. Zapowiedział, że od poniedziałku 20 kwietnia liczba wiernych w kościołach będzie uzależniona od powierzchni świątyń – na przestrzeni 15 mkw będzie mogła przebywać jedna osoba.

Podobne zasady wprowadzono w  handlu. Od poniedziałku zostaną również otwarte parki i lasy, ale – jak podkreślił premier – „nie jest to zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji, ale ma zwiększyć komfort psychiczny w czasie narodowej kwarantanny”.

-Etapy odchodzenia od obostrzeń nie oznaczają, że epidemia się kończy. Perspektywą jest szczepionka. Kiedy ona będzie – jeszcze nie wiemy – podkreślił Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Reklama

 

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę