Nasze projekty

Zmarł dyrektor liceum. Uczniowie od kilku dni szturmowali niebo

Uczniowie Liceum im. ks. Archutowskiego w Warszawie, zorganizowali #RóżaniecZaDyrektora i przez kilka dni, całą dobę czuwali na modlitwie różańcowej. Dziś niestety odszedł Pan Tomasz Kowalczyk - ich dyrektor.

W ostatnich dniach Tomasz Kowalczyk uległ poważnemu wypadkowi. Uczniowie liceum prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską zorganizowali „szturm modlitewny” w intencji jego powrotu do zdrowia oraz lekarzy, którzy się nim opiekowali.

Uczniowie zorganizowali akcję #RóżaniecZaDyrektora i przez kilka dni, całą dobę czuwali na modlitwie różańcowej, a do włączenia się w nią zachęcali również innych.

Moi Drodzy, nasz wspaniały Dyrektor potrzebuje naszej modlitwy, dlatego chcielibyśmy, aby każda najbliższa godzina była…

Reklama
Reklama

Opublikowany przez Archutowski – Liceum Ogólnokształcące Czwartek, 4 marca 2021

Niestety we wtorek liceum poinformowało o śmierci dyrektora Tomasza Kowalczyka. Pracownicy i uczniowie wspominają go, jako dobrego i ciepłego człowieka.

Liczy się uczeń

Dyrektor Tomasz Kowalczyk podkreślał, że liczy się „uczeń, a nie numer w dzienniku, a nauczyciele kierują się zasadą, że kształcąc-wychowują”. Wychowujemy w oparciu o dobre relacje z drugim człowiekiem, a ich źródeł szukamy w Ewangelii. W naszej szkole uczniowie nie muszą wstydzić się wiary – mówił.

Reklama
Reklama

Podkreślał, że wysoki poziom nauczania cieszy, ale nie to jest najważniejsze. Ważne jest to, że tak jak w rodzinie, razem mogą uczyć się dzieci bardzo zdolne i mniej zdolne i każde może zdobyć wykształcenie w bardzo dobrej szkole – zauważał przy okazji tegorocznej rekrutacji.

Liceum należy do Archidiecezji Warszawskiej

Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. Archutowskiego w Warszawie, którego był dyrektorem słynie z dobrego poziomu nauczania oraz dbania o gruntowne wykształcenie swoich wychowanków. W 2021 r. otrzymało medal „Srebrnej Szkoły” najlepszych Liceów w Polsce w prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych „Perspektyw”.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę