Nasze projekty

Zakonnica, która chciała zostać… księdzem. Spotkanie z s. Michaelą Rak w Warszawie

Gdy była dzieckiem, chciała zostać… księdzem. Dzieciństwo w wielodzietnej rodzinie i dorastanie w domu z problemami ukształtowało jej charakter. Mowa o s. Michaeli Rak. Już 29 maja o godz. 18:00 w Auli Wielkiej Akademii Katolickiej w Warszawie Collegium Bobolanum odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z siostrą Michaelą Rak oraz Małgorzatą Terlikowską.

mat. prasowe

Siostra Michaela Rak jest założycielką i dyrektorem hospicjum w Wilnie, gdzie od lat towarzyszy drugiemu człowiekowi w trudnych momentach choroby i odchodzeniu z tego świata. Gdy była dzieckiem, chciała zostać… księdzem. Dzieciństwo w wielodzietnej rodzinie i dorastanie w domu z problemami ukształtowało jej charakter. Była już narzeczoną, ale postanowiła realizować swoje powołanie w życiu zakonnym i pomaganiu innym.

W książce „Mężczyźni mojego życia” opowiada swoją historię Małgorzacie Terlikowskiej. To wzruszająca opowieść o zakonnicy, która nie przejdzie obojętnie obok potrzebującego, zapuka do każdych drzwi, prosząc o wsparcie, i nie boi się rozmawiać o śmierci. Jest to także świadectwo kobiety, która uczy nas na nowo odkrywania radości życia, wprowadzania miłosierdzia w czyn i walki o dobro w świecie.

mat. prasowe

Spotkanie autorskie z siostrą Michaelą Rak oraz Małgorzatą Terlikowską odbędzie się 29 maja o godz. 18:00 w Auli Wielkiej Akademii Katolickiej w Warszawie Collegium Bobolanum (ul. Rakowiecka 61). Poprowadzi je Piotr Zworski, dziennikarz radia Profeto.

Reklama

WSTĘP WOLNY! Więcej informacji o spotkaniu na stronie wydarzenia >>>TUTAJ>>>.

mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę