Nasze projekty

Z Bydgoszczy na Jasną Górę… biegiem! Wyjątkowa pielgrzymka biegowa

33 godziny - tyle trwa przebiegnięcie trasy z Bydgoszczy na Jasną Górę. Pielgrzymka biegowa miała charakter sztafety i została zorganizowana po raz drugi przez Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy.

Fot. Tomasz Woźniak / Unsplash

W tym roku towarzyszy nam modlitwa o odrodzenie życia religijnego w naszych sercach, szczególnie wśród młodzieży diecezji – powiedział duszpasterz akademicki ks. Piotr Wachowski, uczestnik bydgoskiej akademickiej pielgrzymki biegowej na Jasną Górę. Po zeszłorocznej „premierze” akcji sportowo-ewangelizacyjnej, której główną̨ intencją była modlitwa o ustanie pandemii, postanowiliśmy po raz kolejny wyruszyć́ w biegową drogę̨ na Jasną Górę̨ – dodał ks. Piotr Wachowski, podkreślając, że uczestnicy proszą̨ również̇ Boga o wybór nowego biskupa. W tym wakacyjnym czasie, w rożnej formie, wiele pielgrzymek dociera do tronu Matki Bożej. Niedawno pokonaliśmy podobną trasę, idąc przez jedenaście dni. Teraz pragniemy ją przebiec w 33 godziny – dodał ks. Piotr Wachowski.

W imię Boże 😊😊😊Właśnie wystartowała II Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę. 💪💪😁😁😁Przed nami 330 km w sztafecie biegowej.Zabierany Was w ❤️😀pamiętajcie o nas, by nogi i Duch nas niosły!!👣👣

Posted by Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" on Friday, August 20, 2021

Start odbył się po Mszy świętej w kaplicy bydgoskiej bazyliki Królowej Męczenników. Każdy biegnący zobowiązany został do pokonania minimum dziesięciu kilometrów w czasie nie dłuższym niż̇ siedemdziesiąt minut. Pątnicy – a było ich kilkudziesięciu – mogli wybrać́ jeden lub więcej z 32 etapów. Podczas drogi przekazywali sobie „pałeczkę̨”, którą był różaniec, odmawiając jedną dziesiątkę̨ w intencjach własnych oraz ogólnych pielgrzymki. W zabieganym świecie można biec inaczej, by bardziej być́ i kochać́, niż̇ więcej mieć́ i znaczyć́ – powiedział uczestnik Łukasz Grzelak. Zwieńczeniem całości była Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu oraz uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim.

Reklama
Reklama

KAI,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę