Nasze projekty

Wylosuj kapłana i pomódl się za niego! Dołącz do wielkopostnej akcji

"Wesprzyj kapłana" to akcja modlitewna w intencji kapłanów diecezji warszawsko-praskiej i archidiecezji warszawskiej, która polega na wylosowaniu konkretnego księdza i codziennej modlitwie za niego. Inicjatywa wystartuje w Środę Popielcową, ale można do niej dołączyć w każdej chwili.

Akcja modlitewna potrwa przez cały Wielki Post, aż do 31 marca, ale już teraz warto wypełnić formularz i wyrazić chęć włączenia się w modlitwę za kapłanów diecezji warszawsko-praskiej i archidiecezji warszawskiej.

Jak dołączyć do akcji?

Wystarczy wypełnić formularz >>na stronie internetowej<<, który będzie dostępny aż do 28 marca. Można się modlić przez cały Wielki Post lub wybrać jeden konkretny tydzień. Do akcji można dołączyć w każdej chwili, przez cały czas jej trwania.

Po wypełnieniu formularza każdy z uczestników otrzyma mejla zwrotnego z imieniem i nazwiskiem księdza, którego ma otoczyć modlitwą, oraz link do jego profilu na stronie diecezji, gdzie znajdzie podstawowe informacje o wylosowanym kapłanie, jeśli takie będą dostępne.

Reklama
Reklama

Później wystarczy zacząć się modlić, a organizatorzy akcji proponują, aby w intencji kapłanów odmówić: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz rozważyć Ewangelię z dnia. Instrukcja rozważania i propozycja intencji również zostanie przesłana mejlowo do uczestników.

Do akcji warto zaprosić rodzinę oraz znajomych, aby jak najwięcej osób modliło się za kapłanów – zachęcają organizatorzy.

To już druga edycja akcji

Pierwsza edycja akcji „Wesprzyj kapłana” została zorganizowana w Adwencie i wzięło w niej udział 312 osób, które w sumie modliły się za 226 księży diecezji warszawsko-praskiej. Tym razem została ona rozszerzona o duchownych archidiecezji warszawskiej.

Reklama
Reklama

Organizatorami akcji są: wspólnota Pocieszyciele Maryi działająca przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie w Warszawie oraz Fundacja „Jednym Sercem”.

kh/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite