Nasze projekty

Wkrótce „Męskie Oblężenie na Jasnej Górze”. „To doskonała okazja, aby zbudować swoją wiarę”

Katolickie, męskie wspólnoty zapraszają na spotkanie wierzących mężczyzn z całej Polski, które odbędzie się 23 września na Jasnej Górze. "Chcemy po męsku wejść w nowe doświadczenie Boga w Kościele" - podkreślają organizatorzy.

fot. Policraticus/cathopic.com/Andrzej Otrębski - Praca własna/CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

To już siódma edycja „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry”, wydarzenia, które co roku skupia mężczyzn z kilkunastu wspólnot modlących się razem. W programie między innymi konferencje, modlitwy, męskie uwielbienie, męski różaniec, mocne świadectwa, strefa męskich relacji, Eucharystia i Apel Jasnogórski.

Oblężenie na Jasnej Górze ma poprzedzić tydzień przygotowań, które potrwają od 17 do 23 września. Pierwsze sześć dni to czas tematycznych warsztatów online pt. „Nasze doświadczenie Kościoła”. Jednocześnie zachęcamy do gorliwej modlitwy za mężczyzn w Polsce i za samo Oblężenie – proponują organizatorzy. W sobotę 23 września odbędzie się właściwe spotkanie na Jasnej Górze pod hasłem „Mężczyzna w Kościele”, które również będzie transmitowane on-line.

Zachęcamy męskie grupy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej pielgrzymce i warsztatach poprzedzających. To doskonała okazja, aby spotkać się z innymi mężczyznami, zbudować swoją wiarę i odkryć, na czym polega bycie dobrym mężem i ojcem we współczesnym świecie. Wierzymy, że ta inicjatywa wzmocni mężczyzn w Waszej parafii i zbuduje Wasze wspólnoty – zachęca Andrzej Lewek, koordynator wydarzenia.

Reklama

ZOBACZ: Trzech nowych kleryków w łódzkim seminarium Redemptoris Mater. Jeden z nich pochodzi z Kazachstanu

Co znajdzie się w programie „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry”?

Spotkanie rozpocznie „Warsztat o Kościele” ks. Grzegorza Strzelczyka (10:00-13:00) w auli ojca Kordeckiego. O godzinie 15:00 zaplanowano „Godzinę z Męskim Różańcem”, a następnie „męskie uwielbienie”. O godzinie 16:30 rozpoczną się wykłady: ks. Grzegorz Strzelczyk – „Mężczyzna w Kościele czy męski Kościół?”, 17:15 Aleksander Bańka – „Świeccy w Kościele”, 17:50 ks. Mirosław Tosza – „W służbie ubogich”. Będzie można także posłuchać świadectw m.in. członków Rycerzy Kolumba. O godzinie 18.30 Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Adrian Galbas, metropolita katowicki.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących odnowić swoją więź z Bogiem. Wszystkich żyjących w Kościele oraz tych, którym z Kościołem nie jest po drodze. Chcemy po męsku wejść w nowe doświadczenie Boga w Kościele. W tym Kościele, który zbudowany jest z żywych cegieł, które my stanowimy. Zapraszamy wszystkich dorosłych i wchodzących w dorosłość mężczyzn. Niech będzie to czas odkrycia dobra, które Bóg przygotował dla każdego z nas (por Ef 2,10) – zachęcają pomysłodawcy projektu.

Reklama

Zapisywać można się indywidualnie i w ramach wspólnot oraz grup parafialnych. Zapisy oraz dokładny plan spotkania można znaleźć na stronie: oblezenie.mezczyzni.net. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa z siedzibą w Krakowie.

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę