Nasze projekty

Wiktorówki: koronawirus u dominikanów. Msze bez wiernych

Na pielgrzymów, którzy wybierają się do sanktuarium na Wiktorówkach w Tatrach czekają utrudnienia. U jednego z dominikanów wykryto COVID-19, dlatego zakonnicy postanowili ograniczyć kontakt z wiernymi i odprawiać msze bez ich udziału.

Wiktorówki/Facebook

Kaplica pozostanie dostępna dla pielgrzymów, ale poza godzinami mszy. „Kaplica będzie otwarta i dezynfekowana tak aby była możliwa modlitwa prywatna przed figurką Matki Bożej i Najświętszym Sakramentem” – piszą na swoim profilu na Facebooku ojcowie dominikanie z Wiktorówek.

Zakonnicy poinformowali również, że nie mają ciężki objawów, ale proszą o modlitwę w swojej intencji oraz wszystkich innych, którzy cierpią z powodu pandemii.

Dominikanie zachęcają również do modlitwy za pracowników służby zdrowia i służb sanitarnych.

Reklama
Reklama

Objawienia na Wiktorówkach

W tym roku mija 160 lat od Objawień Maryjnych na Wiktorówkach. W programie obchodów jubileuszowych znalazły się m.in. konkurs plastyczny i literacki.

Matka Boża objawiła się w okolicach Rusinowej Polany małej dziewczynce, Marysi w 1861 roku. Od tego czasu górale otoczyli to miejsce szczególnym kultem. Powstało sanktuarium, w którym wiele osób zawiera związki małżeńskie, ale też przychodzą tu ludzie gór. Mur okalający sanktuarium to symboliczny cmentarz, na którym widnieją tablice osób, które zginęły w górach, albo były z nimi związane.

kh/KAI/Stacja

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę