Nasze projekty

„Wielkie talenty małych dzieci”. Już jutro konferencja dla rodziców

Już we wtorek, 29 listopada w budynku Szkoły ŻAGLE w Warszawie odbędzie się konferencja "Wielkie talenty małych dzieci". Organizatorzy zapraszają rodziców dzieci przedszkolnych i nauczania początkowego na prelekcje prof. Krystyny Rymarczyk oraz Jarosława Krasnodębskiego.

fot. Ben White/unsplash.com

We wtorek, 29 listopada o godzinie 18:30 w budynku Szkoły ŻAGLE w Warszawie przy ul. Pożaryskiego 28 odbędzie się konferencja pt. „Wielkie talenty małych dzieci”. Organizatorzy zapraszają rodziców dzieci przedszkolnych i nauczania początkowego na prelekcje prof. Krystyny Rymarczyk (Wydział Psychologii SWPS, Centrum Neuronauki) oraz Jarosława Krasnodębskiego (Centrum Terapii Dziecka oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Jana Korczaka).

Jeszcze nie tak dawno temu wielu naukowców wyrażało przekonanie, że to, czy dziecko zostanie utalentowanym muzykiem, matematykiem czy pisarzem, zależy w dużej mierze od jego wrodzonego talentu. Zakładano, że utalentowane dzieci rodzą się z bardziej rozwiniętymi niektórymi obszarami mózgu. Jednak dzięki nowoczesnym metodom badania mózgu, wiemy, że mózg człowieka – zwłaszcza dziecka – jest niezwykle plastyczny. Dzieci rodzą się z ogromnym potencjałem, który można rozwinąć w wielu kierunkach – wskazuje prof. Krystyna Rymarczyk.

W drugiej części konferencji Jarosław Krasnodębski (Centrum Terapii Dziecka oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Jana Korczaka) będzie mówił o praktycznych sposobach wzmocnienia rozwoju dziecka.

Reklama

Wszelkie informacje oraz formularz do zapisów dostępne są na stronie internetowej >>>TUTAJ>>>.

materiały prasowe

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę