Nasze projekty

„Wdzięczni konsekrowanym”. Radio Warszawa zaprasza na nową akcję

Już 2 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji Radio Warszawa udostępni osobom konsekrowanym swoje media społecznościowe oraz antenę, tak by mogli podzielić się radością swojego powołania również ze Słuchaczami.

materiały prasowe Radio Warszawa

Modlą się za nas. Adorują Jezusa. Wykonują prace, które często mało kto chce podjąć.  A poza tym są normalnymi ludźmi. Uprawiają sport, spotykają się ze znajomymi, mają swoje zainteresowania, obowiązki i zmartwienia – podkreślają organizatorzy.

Osoby oddane Bogu. Konsekrowani, bo o nich mowa, będą świętować 2 lutego. Radio Warszawa 106,2 fm udostępni im swoje media społecznościowe oraz antenę, tak by mogli podzielić się radością swojego powołania również ze Słuchaczami.

Chcemy podziękować Siostrom i Braciom zakonnym za ich posługę. Głoszą Słowo Boże, sprawują sakramenty, działają charytatywnie, modlą się za nas, ewangelizują, prowadzą przedszkola, szkoły, domy dziecka i domy opieki społecznej. Mamy też nadzieję, że akcja pomoże dotrzeć do serc, w których nowe powołania właśnie kiełkują, a wszystkim innym otworzy oczy na sens życia w zakonie i ukaże jego atrakcyjność – mówi ks. dr Mariusz Wedziuk, redaktor naczelny Radia Warszawa.

Reklama

Nagrania, które pokażą sens i radość codziennego wspólnotowego życia

Siostry i Bracia na co dzień nie mówią o sobie. Realizują powołanie w cichości i skromności. Zazwyczaj nie starają się przebić w mediach. Swoja akcją „Wdzięczni konsekrowanym” Radio Warszawa chce zachęcić zgromadzenia do pokazania tego, co mają najcenniejszego. 

By włączyć się w akcję należy nagrać kilkuminutowe video (mogą to  być po prostu  nagrania telefonem komórkowym) i opowiedzieć w telegraficznym skrócie o Zgromadzeniu, jego charyzmacie, aktywnościach czy specyfice. Filmy mają pokazać sens i radość codziennego wspólnotowego życia dla Chrystusa oraz bliźnich. Nagranie należy zamieścić do 30 stycznia 2023 r.  w mediach społecznościowych z oznaczeniem Radia Warszawa oraz #konsekrowani.  

W Dzień Życia Konsekrowanego z niektórymi Siostrami lub Braćmi czy Ojcami dziennikarze Radia Warszawa porozmawiają na antenie. 

Reklama

Akcja odbywa się w Radiu Warszawa po raz drugi. Zaproszone są do niej wszystkie Zgromadzenia, które wzięły w niej udział w ubiegłym roku, ale także nowe. 

materiały prasowe Radio Warszawa

Radio Warszawa nadaje od 1991 r. Można go słuchać na 106,2 fm oraz przez stronę internetową radiowarszawa.com.pl. Wybrane materiały prezentowane są przez facebook, Spotify, Instragram, youtube czy Twitter. Stacja prezentuje audycje religijne, publicystyczne, kulturalne i edukacyjne. Szuka w świecie dobra, piękna i prawdy. Jej misją jest integracja mieszkańców Warszawy i okolic. Od 1996 r.  stacja mieści się na ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Jej właścicielem jest Diecezja Warszawsko-Praska. 

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę