Nasze projekty

W piątek pogrzeb abp. Hosera. Podano szczegóły uroczystości

Uroczystości pogrzebowe abp. Henryka Hosera SAC odbędą się 19 i 20 sierpnia, poinformowała diecezja warszawsko-praska. Przez ostatnie tygodnie abp. Hoser przebywał w warszawskim szpitalu, w którym zmarł w piątek 13 sierpnia w wieku 78 lat.

fot. diecezja warszawsko-praska/ diecezja.waw.pl

W czwartek 19 sierpnia o godz. 12:00 zostanie odprawiona msza żałobna w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie, a później o 18:00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Przed mszą i po niej będzie możliwość modlitwy przy trumnie.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 20 sierpnia o godz. 12:00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a homilię wygłosi abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański. Po mszy ciało zmarłego zostanie złożone w w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej.

Abp Henryk Hoser był pierwszym polskim pallotynem wyniesionym do godności arcybiskupa. W 2008 roku papież Benedykt XVI mianował go biskupem warszawsko-praskim, którego funkcję pełnił do 8 grudnia 2017 roku.

Reklama

W 2017 roku papież Franciszek mianował abp. Hosera wizytatorem apostolskim w Medjugorie, gdzie w 1981 roku miała objawić się Matka Boża.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę