„W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”. Niedziela Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach

Pod hasłem „W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój” odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach obchody Niedzieli Miłosierdzia. Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i będzie transmitowana przez polską telewizję.

fot. Episkopat News/flickr.com

Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadziło w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach tysiące wiernych.

Święto Miłosierdzia Bożego dla archidiecezji krakowskiej (1985), wpisał do kalendarza liturgicznego kard. Franciszek Macharski. Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. Po kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 r. Papież ogłosił to święto jako obowiązujące w całym Kościele.

Hasłem w tym roku są słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 17 sierpnia 2002 roku: „W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”. To właśnie wtedy zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu, konsekrował nową świątynię pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia i ustanowił w niej światowe sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Reklama

CZYTAJ: „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”. Mija 20 lat od zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Obchody tegorocznego święta rozpoczną się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 18.00. W Bazylice Bożego Miłosierdzia bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawi Mszę świętą wigilijną. Następnie o godzinie 20:30 odbędzie się nabożeństwo Drogi Miłosierdzia cz. I „Spotkania w blasku wiary”, które będzie transmitowane w TVP3. Po nabożeństwie będzie trwało czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. O północy Mszę św. odprawi bp Janusz Mastalski. Po niej, od godz. 2.00 do 4.30 będzie trwała druga część modlitewnego czuwania.

W niedzielę, w Bazylice Bożego Miłosierdzia odprawione zostaną cztery Msze św. O 6.00 Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Michał Kania, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. O 8.00 Mszę św. odprawi bp Damian Muskus OFM. O 12.30 Mszy św. będzie przewodniczył ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, a o 18.00 bp Robert Chrząszcz (Msza święta z udziałem młodzieży Archidiecezji Krakowskiej).

Reklama

Przy ołtarzu polowym o 10.00 głównej Mszy św. przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. Eucharystia, podczas której zostanie poświęcony Dzwon Nadziei do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstającego w Tengandogo w Burkina Faso, będzie transmitowana w TVP1.

Przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona jeszcze jedna Msza św. O godzinie 16.00 będzie jej przewodniczył bp Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki.

W kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny Msza święta odprawiona zostanie o 19.00, przewodniczyć jej będzie ks. Grzegorz Zembroń MS, prowincjał Misjonarzy Saletynów.

Reklama

Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w bazylice o godz. 15.00 i transmitowana będzie przez TVP3, TV TRWAM, EWTN i TV Republika. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z bazyliki i ołtarza polowego będą również transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Misericordia na stronie internetowej www.misericordia.eu i kanale Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na YouTube. Msze święte z kaplicy klasztornej będą transmitowane na stronie internetowej >>>TUTAJ>>>.

pa, diecezja.pl, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę