Nasze projekty

W Krakowie odbędzie się Modlitwa za Zranionych. „Ta modlitwa wyrasta z sedna naszej wiary”

W niedzielę 22 października o godzinie 18.00 w bazylice św. Floriana w Krakowie odbędzie się kolejna Modlitwa za Zranionych. Mszy św. przewodniczyć będzie krakowski biskup pomocniczy Damian Muskus.

fot. Pixabay

Wydarzenie rozpocznie się modlitwą w ciszy w intencji osób skrzywdzonych. Następnie, o godzinie 18:30 zostanie odprawiona Msza święta w tej samej intencji, której przewodniczyć będzie biskup Damian Muskus.

Spotykamy się, by modlić się wspólnie za osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych Kościoła katolickiego – mówi KAI Anna Dziduszko, jedna z organizatorów modlitwy. Jesteśmy przekonani, że pokorna i płynąca z serca wspólna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie. Zapraszamy na to wydarzenie osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania na tle seksualnym oraz tych, którym szczególnie bliska jest troska o osoby Zranione – dodaje.

Reklama

Po Mszy świętej, o godzinie 19.30 w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie przy kawie z gościem red. Tomaszem Krzyżakiem, dziennikarzem zajmującym się tematyką wykorzystania seksualnego w polskim Kościele.

Modlitwy za zranionych organizowane są od czerwca 2019 r. przez świeckich katolików z Krakowa.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę