Nasze projekty

W czasie święceń biskup przypomniał im ważną prawdę. „Nie zapominajcie o tym”

Grupa piętnastu księży z archidiecezji łódzkiej obchodzi 35-lecie kapłaństwa. Mimo upływu lat nadal pozostają aktualne słowa, które usłyszeli w czasie święceń: "Nie zapomnijcie, że Bóg ogarnął was swoją miłością i że nigdy nie przestanie was miłować".

fot. Catholic Stuff/Cathopic

W ostatnich dniach grupa piętnastu kapłanów archidiecezji łódzkiej pielgrzymuje do grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie, świętując 35 rocznicę święceń. Kapłani spotkali się w czasie audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem, modlili się przy grobie św. Jana Pawła II oraz nawiedzili rzymskie bazyliki większe, a także miejsca związane z początkiem Kościoła.

35 lat temu – w sobotę 11 czerwca 1988 roku – w katedrze arcybiskup Władysław Ziółek wyświęcił 24 diakonów na prezbiterów Kościoła.

Dziś, po 35 latach wciąż aktualnie brzmią słowa wypowiedziane w homilii przez arcybiskupa Ziółka do ówczesnych diakonów: Teraz wy, bracia diakoni, gotowi na przyjęcie daru Chrystusowego kapłaństwa, nie zapomnijcie odtąd nigdy, że każdemu z was Bóg powiedział: po imieniu ciebie wezwałem, moim więc jesteś. Nie zapomnijcie, że w ten sposób Bóg ogarnął was swoją miłością, i że nigdy nie przestanie was miłować. I nie zapomnijcie, że choć wielkie szczęście być wybranym, to nie dla własnej radości waszej Pan was wybrał, lecz jako świadków Jego umiłowania świata. Stajecie się dzisiaj Bożą własnością dla braci, nosicielami Bożego obrazu wśród rzesz ludzkich nadmiernie już doświadczonych przez zawieruchy dziejowe, przez niszczycielskie agresje, przez kłamstwa, niewolę i lęk. Nie zapominajcie, że Bóg powiedział ongiś, i że powtarza każdemu z was: Nie lękaj się! – mówił abp Ziółek podczas święceń prezbiteratu w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę