W Bydgoszczy otwarto „pokój pożegnań” dla rodziców oczekujących dzieci z wadą letalną

Biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk pobłogosławił w czwartek 16 grudnia „pokój pożegnań”, przeznaczony dla rodziców, oczekujących dzieci z wadą letalną. Otwarcie wyremontowanej i doposażonej sali porodowej miało miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy.

fot. Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy/Facebook.com

Modernizacja była możliwa dzięki wsparciu Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy, prowadzonemu przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie, które pozyskało środki od Fundacji „Nasze Dzieci” z Kornic. Bardzo ważne jest to, by rodzice mogli pożegnać się z dzieckiem. Ten czas, który jest im dany, trwa z reguły bardzo krótko – powiedziała dyrektor centrum i inicjatorka przedsięwzięcia Małgorzata Bronka.

W komfortowej sali znalazły się specjalne łóżko i niezbędny sprzęt medyczny – m.in. kardiotokograf, ssak medyczny, pompa infuzyjna oraz kącik noworodka. Jestem przekonana, że towarzyszenie w tak trudnych chwilach, pomaga, zwłaszcza na początku, przejść przez ten trudny okres – powiedziała położna Katarzyna Barszczyk. Wszystkim dajemy pełen komfort oraz bezpieczeństwo przy narodzinach ich dziecka. Przytulamy te osoby do serca – dodała położna Iwona Przybylska.

„Przywołujmy Bożego błogosławieństwa dla tego miejsca”

W uroczystości uczestniczyli m.in.: bp Krzysztof Włodarczyk, dyrekcja szpitala, a także członkowie Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy: Wielki Przeor Krzysztof Polasik-Lipiński i Kanclerz Komandorii Kujawsko-Pomorskiej Andrzej Mamys. To jest trudna statystyka, ale myśląc o naszym centrum, do tej pory objęliśmy opieką ponad dziewięćdziesiąt rodzin. Czworo dzieci przeżyło. Jako zakon i stowarzyszenie jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy wspierać to dzieło. Mamy zaszczyt pracować z aniołami – powiedział Andrzej Mamys.

Reklama
Reklama

Przywołujmy Bożego błogosławieństwa dla tego miejsca. Dla wszystkich, którzy będą przechodzili ten trudny moment. Zwłaszcza dla rodziców dziecka, które będzie odchodziło z tego świata – dodał bp Krzysztof Włodarczyk

Zamysł stworzenia przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie, Centrum Opieki Perinatalnej to priorytet wyznaczający kierunek wszystkich działań organizacji.

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę