Nasze projekty

Ulicami miast w całej Polsce przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Podano datę

Pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny” w niedzielę 16 czerwca ulicami Warszawy przejdzie XIX Marsz dla Życia i Rodziny. Podobne manifestacje odbędą się również w całej Polsce.

fot. Narodowy Marsz Życia/Facebook

Marsz w stolicy wyruszy z placu Trzech Krzyży po mszy świętej o godz. 11:30, czyli około 12:45. Jego uczestnicy przejdą w kierunku Belwederu. W czasie wydarzenia będzie prowadzona kwesta na rzecz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Konstancina.

Marsze w całej Polsce

Podobnie, jak w Warszawie, w niedzielę 16 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny przejdą również ulicami Krakowa i kilkunastu innych polskich miast. Widzimy bardzo duże „poruszenie marszowe – mówi Marcin Perłowski, dyrektor Centrum Życia i Rodziny, które koordynuje i wspomaga lokalnych organizatorów Marszów. Zgłaszały się do nas miasta, w których jeszcze Marszów nie było albo takie, w których Marsze nie odbywały się od kilku lat. To znak, że społeczeństwo nie zgadza się na polityczne posunięcia zagrażające życiu nienarodzonych i tożsamości rodziny – dodaje.

Nad organizacją wydarzenia w stolicy czuwają Centrum Życia i Rodziny wraz z Instytutem Ordo Iuris, ale w jego przygotowanie aktywnie włączyło się wiele organizacji. Ponadto wszystkie Marsze dla Życia i Rodziny zostały objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Para zginęła w tragicznym wypadku. „Gdy ich odnaleziono, wciąż byli przytuleni”

Marsz dla Życia i Rodziny to wydarzenie wielu stowarzyszeń, ruchów, fundacji i wspólnot: tak warszawskich, jak i ogólnopolskich. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w nim wszystkich, którym leży na sercu to, co dzieje się dziś w Polsce – mówi Marcin Perłowski.

Gdzie jeszcze się odbędą?

A już w najbliższą niedzielę 9 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny przejdą przez Busko-Zdrój, Lubawę, Łowicz, Stary Licheń, Tarnobrzeg, Włocławek, Wołomin i Żywiec.

Reklama

Pełną listę miejscowości, w których odbyły i odbędą się Marsze, można znaleźć na stronie www.marsz.org i w mediach społecznościowych Centrum Życia i Rodziny.

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę