Nasze projekty

Ukazała się w USA, teraz trafia do Polski. Premiera nowej książki o św. Janie Pawle II

"Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II" to owoc 47 wywiadów autorki z ludźmi bliskimi Papieżowi. Całkowity dochód ze sprzedaży książki w Polsce, zostanie przeznaczony na projekt edukacyjny dla dzieci w języku angielskim.

fot. materiały prasowe

Monika Jabłońska, autorka „Wiatr z Nieba. Jan Paweł II – Poeta, który został papieżem”, powraca z nową książką o Janie Pawle II, zbiorem 47 wywiadów wydaną przez krakowskie Wydawnictwo AA, pod tytułem: „Papież oczami świata. Świadectwa o Janie Pawle II.”

Książka, która ukazała się w Stanach Zjednoczonych, miała swoją polską premierę 25 września. Dzięki tej książce, ze wstępem profesora Andrzeja Nowaka, na nowo można dotknąć tajemnicy Jana Pawła II w . 45 rocznicę Jego Pontyfikatu.

W książce znaleźć można refleksje o życiu Karola Wojtyły, jego domu rodzinnym i rodzicach, wspomnienia z czasów studiów, refleksje o relacji Wojtyły z kard. Stefanem Wyszyńskim, udział przyszłego papieża w Soborze Watykańskim II, wybór Wojtyły na następcę Św. Piotra, wyzwania jego pontyfikatu, relacje z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ronaldem Reaganem, a nawet papieską fascynację Cyprianem Kamilem Norwidem i wiele innych ciekawych tematów.

Reklama

ZOBACZ: Ojciec i Syn. Bł. Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II szli tą samą drogą

Jakich rozmówców zaprosiła autorka książki?

W gronie zaproszonych przez autorkę gości znaleźli się miedzy innymi: najbliższy współpracownik i sekretarz, kard. Stanisław Dziwisz czy postulator procesu beatyfikacyjnego papieża–Biskup Sławomir Oder oraz bliski współpracownik Jana Pawła II – ks. Paweł Ptasznik. Znajdziemy w książce także refleksje wysokich hierarchów Kościoła, jak kard. Camillo Ruini, kard. Angelo Comastri, kard. Gerhard Ludwig Müller czy abp Tadeusz Kondrusiewicz.

Znajdą się w niej także słowa znanych profesorów, Ryszarda Legutki, Zbigniewa Stawrowskiego, Jana Żaryna, Marka Jana Chodakiewicza, Pawła Skibińskiego, ks. Roberta Skrzypczaka, i innych. Nie zabrakło wspomnień papieskiego fotografa Artura Mariego oraz bliskiego współpracownika Margaret Thatcher – John O’Sullivan.

Reklama

Amb. Kotański, Grzegorz Górny, dr. Marta Burghardt czy Eugeniusz Mróz, dostarczają wyjątkowych refleksji na temat następcy Świętego Piotra. W książce znajdują się także wspomnienia czołowych postaci ze Stanów Zjednoczonych takich jak syn prezydenta Reagana – Michael Reagan, Newt Gingrich, George Weigel, Edwin Meese, Peter Robinson, Paul Kengor, Lee Edwards, Margaret Mallady, i wielu innych.

Odbędą się spotkania autorskie

Książka „Papież oczami świata”, została przetłumaczona na kilka języków obcych i ukaże się w innych zakątkach świata. Całkowity dochód ze sprzedaży książki w Polsce, zostanie przeznaczony na projekt edukacyjny dla dzieci w języku angielskim.

Książka ukazał się 25 września, a już 29 września w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie z Moniką Jabłońską-Chodakiewicz. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Górny. Drugie spotkanie autorskie odbędzie się 4 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich, weźmie w nim udział ks. prof. Robert Skrzypczak.

Reklama

Link do książki >>> „Papież oczami świata” – Monika Jabłońska

fot. materiały prasowe

materiały prasowe,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę