Nasze projekty

„Tygodnik Powszechny” po 76 latach zmieni adres redakcji

"Nowy Rok – od nowa. Hasło z naszej okładki znalazło jeszcze jedno potwierdzenie w rzeczywistości. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12." - czytamy na stronie internetowej "Tygodnika Powszechnego". W swojej historycznej siedzibie redakcja "Tygodnika" mieściła się przez 76 lat.

Wiślna 12, adres niezwykle dla nas ważny i symboliczny, stanowiący kulturowe dziedzictwo kilku pokoleń redaktorek i redaktorów oraz autorek i autorów „Tygodnika”, adres ważny dla Czytelniczek i Czytelników, jest jednak tylko adresem. Niebawem znajdziemy kolejne miejsce, w którym będzie biło serce naszej redakcji – mówi Jacek Ślusarczyk, prezes spółki Tygodnik Powszechny.

Aleksander Kiedryś, prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego, zaznacza, że przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i fundacji z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca stworzy lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a przy tym pozwoli także zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu.

Dodatkowo redakcja prowadzi zbiórkę internetową z okazji przeprowadzki.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Zmiany w Wydawnictwie WAM i portalu Deon.pl

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę