Nasze projekty

Zmiany w Wydawnictwie WAM i portalu Deon.pl

Jak informuje portal Deon.pl, w dniu 1 stycznia 2021 roku nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Naczelnego Wydawnictwa WAM - o. Jacka Siepsiaka SJ zastąpi o. Jakub Kołacz SJ, oraz Redaktora Naczelnego portalu Deon.pl - Piotra Żyłkę zastąpi Krzysztof Fijałek.

Zmiana dyrektora naczelnego Wydawnictwa WAM była zapowiedziana w sierpniu 2020 przez obecnego prowincjała Jarosława Paszyńskiego SJ. Piotr Żyłka, od 11 lat związany z portalem Deon.pl, samodzielnie podjął decyzję o odejściu, którą uzasadnia w pożegnalnym komunikacie. „Po wielomiesięcznym namyśle, biorąc pod uwagę pogłębiające się różnice między mną a władzami zakonnymi oraz zmiany personalne w zarządzie wydawnictwa WAM – 27 października 2020 roku poinformowałem ówczesny zarząd o swojej decyzji o zakończeniu z dniem 1 stycznia pełnienia funkcji redaktora naczelnego Deon.pl i odejściu z portalu”.

Jakub Kołacz SJ, który od 1 stycznia obejmuje stanowisko dyrektora naczelnego Wydawnictwa WAM od 32 lat jest jezuitą, ukończył filozofię na Akademii Ignatianum, teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zarządzanie na Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. W latach 2000-2008 współpracował z Wydawnictwem WAM, w latach 2006-2008 pełnił funkcję redaktora naczelnego. W latach 2014-2020 był Przełożonym Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego (prowincjałem).

Krzysztof Fijałek, który od 1 stycznia obejmuje stanowisko redaktora naczelnego portalu DEON.pl jest absolwentem dziennikarstwa w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1990-2006 był dziennikarzem krakowskiego dodatku „Gazety Wyborczej”. W latach 2006-2020 był redaktorem naczelnym portalu Interia.pl, a od 2011 r. także dyrektorem wydawniczym tego portalu. Był prezesem krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2002-2005), członkiem Zarządu Głównego SDP (2005-2011) i wiceprezesem SDP (2008-2011). Ponadto prowadził zajęcia z dziennikarstwa internetowego dla studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Jest laureatem Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Reklama
Reklama

KAI, deon.pl, zś/Stacja7

Przeczytaj również

  Reklama
  Reklama

  Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę