Nasze projekty

„Twierdza”. Wyjątkowe wydarzenie dla tych, którzy chcą rozpalić swoją wiarę

Kard. Grzegorz Ryś, o. Wojciech Jędrzejewski, ks. Paweł Gołofit, Krzysztof Demczuk, Marcin Zieliński oraz Inga Pozorska. Już 13 kwietnia wyjątkowa konferencja w Chełmie!

Fot. chce.info

Chełmskie Centrum Ewangelizacji działające przy Parafii pw. Narodzenia Najświętszej  Maryi Panny w Chełmie już po raz drugi organizuje niezwykłe wydarzenie – konferencję  formacyjno-modlitewną „Twierdza”. Jest ona skierowana do ludzi wierzących, którzy pragną spotkać się na wspólnej modlitwie, formacji i dialogu.

Druga edycja odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury 13 kwietnia 2024 r. i przewiduje udział ok. 500 uczestników. Wydarzenie jest biletowane. Tegorocznymi mówcami będą: kard. Grzegorz Ryś, o. Wojciech Jędrzejewski, ks. Paweł Gołofit, Krzysztof Demczuk, Marcin Zieliński oraz Inga Pozorska.

ZOBACZ>>> „Ty jesteś moją skałą i twierdzą”. Modlitwa ufności w cierpieniu

Reklama

Poznawać taktykę, którą zostawia nam Jezus

Hasło tegorocznej edycji to „Taktyka Królestwa”. Wchodząc w Ewangelię i Boży plan zbawienia, chcemy poznawać taktykę, którą zostawia nam Jezus. Aby armia zwyciężała nie wystarczy tylko ogromne wojsko, ale dobra taktyka, która przechytrzy przeciwnika i doprowadzi do zwycięstwa – wyjaśniają organizatorzy.

Taktyka to konkretne kroki i działania, które należy podjąć. W przeciwieństwie do strategii, która skupia się na realizacji długoterminowych celów, taktyka zawęża swoje plany do najbliższej przyszłości. Strategia wygrywa wojnę, taktyka – konkretną bitwę. Chciejmy zagłębić się w taktykę Bożego Królestwa i wdrożyć ją w naszą codzienność, aby przez konkretne wskazówki, nieustannie poruszać się po Bożej orbicie zwycięstwa – zachęcają.

Przeczytaj również

  CZYTAJ>>> Św. Teresa. Wielka Madre i jej twierdza wewnętrzna – jak zdobyć kolejny level

  Reklama

  Dlaczego „Twierdza”?

  Jak wyjaśniają organizatorzy Pan Bóg zaprosił ich na modlitwie do tego przedsięwzięcia, aby Jego Królestwo się rozszerzało. Pokazał nam w swoim Słowie, że mamy podkreślać Jego wielkość i moc – mówią. Nazwa „Twierdza” nie prowadzi do myśli o walce i wojnie, ale kieruje ku Bogu, który w swoim Słowie wielokrotnie opisywany jest jako twierdza – On jedynie skałą i zbawieniem moim, twierdzą moją, więc się nie zachwieję (Ps 62,3).

  Zależy nam również na człowieku, który przyjmując Boga do swojego serca, sam staje się twierdzą. Doskonale podkreśla to św. Teresa z Avila w swoim dziele „Twierdza wewnętrzna”. Ukazuje, jak wielkie skarby kryje ludzka dusza oraz zaprasza do odkrywania tych skarbów i wykorzystania ich do osobistego udoskonalenia oraz zapewnienia sobie prawdziwego szczęścia jeszcze tu na ziemi.

  Tego właśnie pragniemy – dać każdemu z nas doświadczenie Bożej miłości i mocy bez względu na okoliczności, w jakich żyjemy, bez względu na kondycję naszego serca, bo przecież Bóg jest dobry – zawsze dobry!

  Reklama

  W tym roku wydarzenie będzie transmitowane, można się zapisać również do uczestnictwa online. Zapisy i pełne informacje dostępne są na stronie internetowej TUTAJ.

  mat. prasowe, zś/Stacja7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę