Trwa wielkopostna akcja „Woreczek Ryżu 2023”. Wspomoże dzieci z Kenii i Ekwadoru

Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni razem z franciszkańską Fundacją „Tworzyć Miłością” po raz 12. rozpoczynają ogólnopolską zbiórkę "Woreczek Ryżu". Akcja zapewnia codziennie przez cały rok ciepły posiłek oraz opiekę zdrowotną niemal 1000 dzieciom szkolnym, gdzie działają misje franciszkańskie.

fot. Jocelyn Morales/unsplash.com

Od 12 lat franciszkańska akcja „Woreczek Ryżu” niesie pomoc najuboższym dzieciom z Kenii i Ekwadoru, zapewniając codziennie przez cały rok ciepły posiłek oraz opiekę zdrowotną niemal 1000 dzieciom szkolnym, gdzie działają misje franciszkańskie. Tegorocznej akcji dobroczynnej towarzyszy hasło: „Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony (Prz 11,25)”.

Nie możemy jednak zapominać o tym, co najważniejsze. Chcemy dawać siebie, nie tylko pieniądze, bo głównymi aspektami Wielkiego Postu są modlitwa, post i jałmużna. Dlatego zachęcamy, by w tym czasie chociaż raz w tygodniu spróbować przeżyć cały dzień o takiej porcji ryżu (100g), która dla wielu dzieci w krajach misyjnych jest posiłkiem na cały dzień, tym samym doświadczając tego, co one przeżywają każdego dnia. Ważne jednak, by nie zatracić sensu, ale by odczuwany głód stał się głodem nie tylko jedzenia, ale głodem Boga. Na osobistej modlitwie warto wtedy wzbudzić intencję, która będzie towarzyszyła naszej pokucie i ofiarowanej jałmużnie – podkreślają organizatorzy akcji.

„Woreczek Ryżu” jest platformą dobra. Dzięki niej jednoczą się ludzie z całej Polski, ofiarując swoją wielkopostną jałmużnę, ale i modlitwy, cierpienia. Z drugiej strony misjonarze mogą dzięki temu czynić to, do czego zostali posłani – nieść ludziom Pokój i Dobro! Mogą zapewnić dzieciom ciepły posiłek, służyć opieką medyczną, uczyć i uświadamiać poprzez seminaria/warsztaty jak nie wpaść w pułapkę narkotyków, prostytucji, handlu ludźmi – dodają. Dzięki wspierającym akcję „Woreczek ryżu”, franciszkanie w Kenii i Ekwadorze budują i wyposażają szkoły w pomoce dydaktyczne, przychodnie zdrowia stawiają na odpowiedni poziom świadczonych usług medycznych. To wszystko po to, by człowiek mógł czuć Bożą obecność i troskę oraz mieć poczucie swojej godności – zaznaczają organizatorzy.

Reklama

Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni wraz z Fundacją „Tworzyć Miłością” zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli do stałej współpracy i wsparcia akcji „Woreczek Ryżu”:

  • wysyłając SMS o treści DAR na nr 72052 (2,46 zł z VAT /usługa dostępna dzięki współpracy z Caritas Polska)

Można też przelać dowolną ofiarę:

  • BLIK-iem na telefon: +48 696 462 104 (Franciszkański Sekretariat Misyjny) tytułem: woreczek ryżu
  • na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 tytułem: WORECZEK RYŻU
  • na konto Fundacji „Tworzyć Miłością” nr 09 1240 5400 1111 0010 7573 1712 tytułem: WORECZEK RYŻU

Szczegóły akcji i o tym co już udało się dokonać w poprzednich latach można znaleźć na stronie woreczekryzu.pl oraz stronach organizatorów fundacjatm.pl i www.sekretariatmisyjny.pl.

Reklama

materiały prasowe, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę