Nasze projekty

Trwa prezentacja raportu „Kościół w Polsce 2023”

W ramach prezentacji raportu „Kościół w Polsce 2023” odbywa się debata: „Kościół w Polsce dziś - wyzwania”, w której udział bierze m.in. Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7. Wydarzenie transmitowane jest w internecie!

fot. iKlick/pixabay.com

Raport „Kościół w Polsce 2023” to dzieło, które w syntetycznej formie prezentuje działalność Kościoła w Polsce zarówno w sferze duszpasterskiej, na polu ewangelizacji, jak i w dziedzinie charytatywnej i społecznej. Zawiera także aktualny obraz polskiej religijności wraz z przemianami jakich ona doświadcza, w szczególności w młodszym pokoleniu.

Słowo wstępne wygłosili prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN i red. Marcin Przeciszewski, prezes KAI. Druga część spotkania to debata: „Kościół w Polsce dziś – wyzwania”. W dyskusji udział biorą: Aneta Liberacka – Stacja 7, Tomasz Krzyżak – Rzeczpospolita i prof. dr hab. Mirosława Grabowska – Uniwersytet Warszawski. Moderatorem debaty jest Marek Zając.

Wydarzenie transmitowane jest na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube:

Reklama

W Raporcie czytelnik znajdzie cenne analizy dotyczące życia zakonnego, powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, zaangażowania ludzi świeckich i ich miejsca we wspólnocie Kościoła, uczelni, szkół katolickich oraz działalności Kościoła w mediach, kulturze i dialogu ekumenicznym. Opracowanie ukazuje też prawne, konkordatowe i konstytucyjne ramy, w jakich funkcjonuje Kościół w życiu publicznym w warunkach demokratycznego państwa. Zawiera również cenną cześć historyczną dotyczącą Kościoła katolickiego w PRL, jak również polskich męczenników XX wieku.

Wydawnictwo określa liczne nowe wyzwania, przed jakimi stoi dziś Kościół w Polsce w „nowej epoce” – jak wyraża się papież Franciszek – która wymaga szczególnego wysiłku ewangelizacyjnego. Ta unikatowa książka adresowana jest przede wszystkich do środowisk dziennikarskich, a także naukowych.

Raport „Kościół w Polsce 2023” przygotowany został przez Katolicką Agencję Informacyjną we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego. Wydanie sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę