Nasze projekty

„To Bohater, który walczył kiedy wybuchła wojna w Warszawie”. Poruszająca rozmowa aktorki z 4-letnim synem

Karolina Gorczyca za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieliła się poruszającą rozmową ze swoim 4-letnim synem. Kiedy chłopiec zobaczył zdjęcie mamy z Powstańcem Warszawskim, Zbigniewem Grochowskim zapytał co to za Pan. "To Bohater, który walczył kiedy wybuchła wojna w Warszawie" - odpowiedziała mu aktorka.

fot. Karolina Gorczyca/facebook.com/Japheth Mast/unsplash.com

Karolina Gorczyca to polska aktorka filmowa i telewizyjna, która angażuje się w pielęgnowanie pamięci o Powstańcach Warszawskich. W ramach akcji „Dumni z Powstańców” opublikowała na swoich profilach w mediach społecznościowych poruszającą rozmowę ze swoim 4-letnim synem, Heniem.

Kobieta pokazała chłopcu swoje zdjęcie ze Zbigniewem Grochowskim, bohaterem Powstania Warszawskiego. Zdjęcie powstało właśnie w ramach wspomnianej akcji. „Mamusiu co to za Pan na zdjęciu?” – zapytał aktorki. „To Bohater, który walczył kiedy wybuchła wojna w Warszawie” – odpowiedziała mu.

Mały Henio zapytał także mamy, czy przyjechało wtedy wojsko, tam gdzie obecnie mieszkają. Karolina Gorczyca odpowiedziała synowi, że tak, a pan na zdjęciu był taki mały jak on. „Nie było Ciebie jeszcze na świecie, ani mnie, ani taty, ani dziadków” – powiedziała. Rozmowa kończy się słowami: „Lepiej, żeby już nigdy nie było takiej wojny synku.” Na co chłopiec odpowiada „Dobrze mamusiu.”

Reklama

„Dumni z Powstańców” to nowy projekt, którego celem jest stworzenie miejsca gdzie każdy będzie mógł oddać cześć i pamięć Bohaterom Powstania Warszawskiego. Na stronie dumnizpowstancow.pl każdy użytkownik może dodać własne treści: zdjęcie, tekst, filmik, za pomocą których przekaże swoje dowody uznania dla Powstańców. „Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęci swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju” – czytamy na stronie projektu. Akcji towarzyszy spot, w którym udział wzięło kilku znanych aktorów.

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę