Nasze projekty

Stowarzyszenie LEDNICA 2000 nadal będzie wspierać organizację spotkań na Lednicy. „Na miarę swoich możliwości”

„Stowarzyszenie i jego członkowie na miarę swoich możliwości nadal pragną i będą wspierać działalność duszpasterską Dominikanów, w szczególności związaną z dziełem Lednicy, w tym organizację najbliższego i kolejnych Spotkań Młodych LEDNICA 2000” – czytamy w oświadczeniu przekazanym przez Andrzeja Ranke, sekretarza i rzecznika prasowego Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. o. Jana W. Góry OP.

fot. CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

W oświadczeniu rzecznik prasowy Stowarzyszenia LEDNICA 2000 poinformował że „w efekcie dotychczasowych rozmów Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. o. Jana W. Góry OP oraz Dominikanów dotyczących Lednicy oraz wynikających z nich decyzji, Dominikanie przejęli od Stowarzyszenia pełną samodzielną odpowiedzialność za organizację Spotkań Lednickich”. Jak dodano, dominikanie od 1 września 2023 roku przejmą również odpowiedziałność za Dom Spotkań i Ośrodek Duszpasterski na Polach Lednickich.

„Powyższe jest przejawem dobrej woli Stowarzyszenia i wyjściem naprzeciw zgłoszonemu już wiele miesięcy temu życzeniu Dominikanów, rozwiązania umowy użyczenia i przejęcia ww. Domu i Ośrodka od naszego Stowarzyszenia w całkowicie samodzielny zarząd i finansowanie Dominikanów, jako jego prawnego właściciela” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ: Dominikanie będą kontynuować spotkania na Lednicy. „Chcemy, aby było to miejsca pogłębiania więzi z Chrystusem”

Reklama

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia LEDNICA 2000 podziękował jednocześnie „Dominikanom za wieloletnią współpracę przy Dziele Lednicy”. Wyraził również nadzieję, że dzieło będzie kontynuowane „godnie z jego tradycją i tożsamością”.

„Stowarzyszenie i jego członkowie na miarę swoich możliwości nadal pragną i będą wspierać działalność duszpasterską Dominikanów, w szczególności związaną z dziełem Lednicy, w tym organizację najbliższego i kolejnych Spotkań Młodych LEDNICA 2000” – podkreślono.

„Zachęcamy wszystkich do przyjeżdżania na Pola Lednickie i włączenia się w przygotowania do tegorocznego XXVII Spotkania Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się w dniu 3. czerwca na Polach Lednickich” – zaznaczył w oświadczeniu rzecznik prasowy Stowarzyszenia.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę