Nasze projekty

Dominikanie będą kontynuować spotkania na Lednicy. „Chcemy, aby było to miejsca pogłębiania więzi z Chrystusem”

"Jako bracia dominikanie podejmujemy się kontynuacji lednickiego dzieła ewangelizacyjnego. Chcemy, aby Lednica była miejscem pogłębiania więzi z Chrystusem" - napisał w komunikacie o. Robert Głubisz OP przeor klasztoru dominikanów w Poznaniu.

Fot. Materiały prasowe Lednica2000

W komunikacie dominikanin poinformował, że „począwszy od tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na Lednicy, odpowiedzialność za przygotowania corocznych spotkań spocznie na braciach dominikanach”. Podobnie, jak przed rokiem, spotkanie młodych na Lednicy poprowadzi o. Tomasz Nowak OP z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.

„Wszystkich związanych z ruchem lednickim i zaangażowanych w ewangelizację wśród młodzieży serdecznie zapraszamy do współtworzenia dzieła zapoczątkowanego przez o. Jana Górę OP” – czytamy w komunikacie o. Głubisza OP.

„Pragniemy także poinformować, że w związku z wypowiedzeniem umowy o dzierżawę przez Stowarzyszenie Lednica 2000 im. o. Jana W. Góry OP, z dniem 1 września 2023 roku ośrodek na Polach Lednickich przechodzi pod zarząd klasztoru dominikanów w Poznaniu” – poinformował dominikanin.

Reklama

Jednocześnie podziękował wszystkim „którzy, wraz z ojcem Janem, zapoczątkowali Ogólnopolskie Spotkania Młodych oraz przez lata rozwijali ośrodek na Lednicy”, a w szczególności członkom Stowarzyszenia Lednica 2000, „którzy przez ostatnie lata odpowiadali za przygotowanie Spotkania i rozwój Ośrodka”.

Zakonnik przekazał, że dominikanie będą kontynuować „lednickie dzieło ewangelizacyjne”. „Chcemy, aby Lednica była miejscem pogłębiania więzi z Chrystusem, przynoszącą jak najlepsze owoce dla Kościoła w Polsce i na świecie. Tak jak do tej pory, zależy nam na docieraniu do każdego młodego człowieka, który poszukuje odpowiedzi na pragnienie poznania Boga i swojego miejsce w świece. Równocześnie pragniemy kontynuować pamięć o twórcy dzieła – naszym współbracie o. Janie Górze OP” – zaznaczył o. Głubisz OP w komunikacie.

„Wszystkich pragnących wesprzeć przygotowania Spotkania Młodych oraz powrót braci dominikanów na Pola Lednickie zapraszamy na stronę internetową lednica.dominikanie.pl. Tam także znajdują się wszystkie szczegółowe informacje o Spotkaniu Lednickim, które będą na bieżąco aktualizowane” – czytamy.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę