Nasze projekty

Sondaż: papież Jan Paweł II nadal autorytetem. „Ci, którzy wzywają do obalenia pomników Jana Pawła II wypychają się na margines”

Z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" wynika, że reportaż "Franciszkańska 3" wyemitowany przez TVN24 nie zmienił opinii Polaków o Janie Pawle II. "Dla 70 proc. badanych papież nadal pozostaje autorytetem" - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster.

fot. Wikimedia

Instytutu Badań Pollster przeprowadził sondę w sprawie opinii Polaków o Janie Pawle II w świetle ostatnich doniesień medialnych o tuszowaniu przez niego pedofilii. „Okazuje się, że dla 70 proc. z nas Jan Paweł II pozostał ważną postacią” – wynika z sondażu.

Znacząca większość nie zmieniła swoich poglądów. Ci, którzy wzywają do obalenia pomników Jana Pawła II wypychają się na margines, aniżeli mają szansę na zniszczenie dziedzictwa Jana Pawła II – w ten sposób wyniki sondażu skomentował na łamach „SE” Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W sondzie zapytano również, co Polacy myślą o uchwale Sejmu „w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II”. Według badania, 67 proc. popiera tę decyzję.

Reklama

CZYTAJ: Sejm przyjął uchwałę o obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

pa, kh, polityka.se.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę