Nasze projekty

Solidarni z Ukrainą

Wiec Solidarności, maraton pisania listów, zbiórka pieniędzy. Różne formy, cel jeden – pomoc protestującym na Ukrainie.

Wiec Solidarności z Ukrainą odbędzie się w czwartek, 20 lutego, na Placu Solidarności w Gdańsku. Rozpocznie się o godz. 18.00. Wiec odbędzie się z inicjatywy Europejskiego Centrum Solidarności, Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, Proboszcza Parafii Grekokatolickiej św. Bartłomieja w Gdańsku, oraz mniejszości ukraińskiej w Gdańsku.

 

– Nie zgadzajmy się, by dokonania pokojowej rewolucji Solidarności, które powinny stanowić wzór rozwiązywania konfliktów społecznych, zostały zaprzepaszczone – piszą organizatorzy i zachęcają do przybycia na Plac Solidarności. W trakcie Wiecu Europejskie Centrum Solidarności będzie zbierać podpisy pod apelem wsparcia dla protestujących, który zostanie przesłany na ręce liderów Euromajdanu w Kijowie.
 

Reklama
Reklama

W sobotę natomiast w Warszawie odbędzie się Maraton Pisania Listów w obronie pokojowych demonstrantów na Ukrainie. – Każdy będzie mógł zaprotestować przeciwko przemocy milicji i łamaniu podstawowych praw człowieka na Ukrainie. Zachęcamy do napisania listu, który będzie sprzeciwem wobec arogancji ukraińskich władz, i podpisania petycji do Prezydenta Janukowycza – informuje Amnesty International. Maraton Pisania Listów odbędzie się w „Państwomiasto” przy ul. Andersa 29 w Warszawie w godz. 10.00 – 19.00.

 

W poniedziałek, 24 lutego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbędzie się specjalny spektakl na scenie „Margines”. Aktorzy będą czytali utwory ukraińskich pisarzy i poetów. Po przedstawieniu odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc protestującym na Ukrainie.

Reklama
Reklama

 

Pieniądze na zakup leków i żywności dla potrzebujących zbiera Caritas. Wpłaty można dokonać na konto Caritas Polska – 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”. Pieniądze można również wpłacać do skarbonki w cerkwi greckokatolickiej oo. Bazylianów przy ul. Miodowej 16 w Warszawie. Zbiórkę środków finansowych prowadzi także Świętokrzyska NSZZ „Solidarność”. Pieniądze można przesyłać na numer konta podany na stronie internetowej organizacji.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite