Nasze projekty

„Śladami Jezusa”. Niezwykłą multimedialną wystawę można zobaczyć w Krakowie

17 czerwca o godz. 12.30 w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie na Białych Morzach odbędzie pierwszy krakowski pokaz multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa”. Uroczystego otwarcia wystawy dokona Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

fot. materiały prasowe

Wystawa składa się z 8 multimedialnych sal, z których każda operuje innymi środkami wyrazu. Na potrzeby wystawy stworzona została ] cyfrowa rekonstrukcja miejsc z Jerozolimy, w których był Jezus. Za sprawą wielkoformatowych projekcji zwiedzający mogą stanąć u stóp Golgoty i obejrzeć Grób, w którym pochowano Chrystusa.

Przekraczając próg pierwszej sali przenosimy się do Jerozolimy z I wieku i zanurzamy się w świat Jezusa. Możemy poczuć zapach ogrodu Getsemani, posłuchać języka aramejskiego, którym mówił. W tę opowieść wchodzimy nie tylko umysłem, ale wszystkimi zmysłami – mówi Krzysztof Noworyta pomysłodawca i producent wystawy.

źródło: materiały prasowe

Multimedialny pokaz będący połączeniem filmu, teatru i widowiska muzycznego, którego tematem jest tajemnica Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

Reklama

Opiekunem naukowym wystawy jest franciszkanin z Jerozolimy o. prof. Narcyz Klimas, ekspert w temacie historii Bożego Grobu.

Wystawa „Śladami Jezusa” zamienia setki stron naukowych opracowań w spójną i ciekawą opowieść o wydarzeniach, ludziach i miejscach związanych z początkami chrześcijaństwa. To idealna, świeża forma przekazania tej wiedzy zarówno młodzieży, jak i dorosłym – podkreśla o. Klimas.

Narratorem jest wybitny, polski aktor Piotr Fronczewski, którego głos w przejmujący sposób zanurza zwiedzających w kolejne rozdziały opowieści i towarzyszy im na wszystkich etapach zwiedzania wystawy: 

Reklama

– Wszystkie elementy wystawy dostrojone zostały do Piotr Fronczewskiego. Jego głos wyznacza tempo i klimat poszczególnych sal stworzony za pomocą scenografii, światła i animacji. Suma tych elementów daje unikalny sposób przeżywania tej wystawy – mówi Marcin Kobylecki, szef studia Tengent i producent wystawy.

źródło: materiały prasowe

Klimat bliskowschodniego świata dopełnia muzyka skomponowana przez Tomasza Żwirełło i pieśni w języku aramejskim, które wykonała mieszkająca w Polsce syryjska artystka Mirna Kbbeh.

Reklama

Od 2019 roku wystawa była prezentowana w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej i w Częstochowie na Jasnej Górze, gdzie odniosła ogromny sukces frekwencyjny.  W Krakowie widzowie będą mogli oglądać ja przez najbliższe 5 lat!

Krakowska odsłona multimedialnej wystawy  „Śladami Jezusa”  powstała dzięki zaangażowaniu Partnera Wystawy –  Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie oraz dzięki wsparciu Rycerzy Kolumba, międzynarodowej wspólnoty katolickich mężczyzn działających dla dobra Kościoła, którzy w 2006 roku rozpoczęli działalność w Polsce na zaproszenie Jana Pawła II.

Honorowy patronat nad wystawą objęli: ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski, Konferencja Episkopatu Polski, Kustodia Ziemi Świętej oraz Rycerze Kolumba. Partnerem Wystawy jest też Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

ag/mat.prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę