Nasze projekty

ŚDM w Krakowie: Maseczki antypyłowe w pakiecie pielgrzyma

Ojciec Święty Franciszek zaniepokoił się problemem smogu w Krakowie. Ma to związek ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 roku

Reklama

– W trosce o bezpieczeństwo wiernych, na prywatną prośbę Ojca Świętego, przekazaliśmy do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie pismo, wzywające do przygotowania raportu dotyczącego jakości powietrza w Krakowie. Z okazji ŚDM w 2016 roku do tego miasta zjadą miliony osób z całego świata, musimy zapewnić im bezpieczeństwo – powiedział dziennikarzom abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

 

– Ojciec Święty Franciszek, gdy tylko usłyszał o problemach mieszkańców Krakowa ze smogiem zaniepokoił się i polecił nam zbadać, czy stolica Małopolski do 2016 roku będzie w stanie wyeliminować tę niedogodność. Niestety, nic na to nie wskazuje. Dlatego na tę chwilę rozważamy dołączenie maseczek przeciwpyłowych do pakietów pielgrzyma – dodał abp Zimowski.

Reklama

 

Dopuszczalne normy dla pyłu zawieszonego (PM10, PM2,5) czy benzo[a]pirenu są w Krakowie przekraczane nawet siedmiokrotnie.


źródło: PA / Och / Redakcyjne

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite