Nasze projekty

Pod Oknem Papieskim stanęła choinka. Już w sobotę zostanie rozświetlona światełkami

Tradycyjna choinka już po raz 17. stanęła pod Oknem Papieskim przy Franciszkańskiej 3! Tegoroczne drzewko to 14–metrowa jodła pospolita, która do Krakowa została przywieziona w nocy 13 grudnia z Nadleśnictwa Dębica. Światełka na choince rozbłysną w najbliższą sobotę.

fot. archidiecezja krakowska/flickr.com

Drzewo pokonało ponad 100–kilometrową drogę, aby w nocy dotrzeć na Franciszkańską 3. Po wytężonej pracy służb, m.in.: strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, kadetów ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Straży Miejskiej, inspektorów ruchu MPK, pracowników ZDMK, jak również leśników z Nadleśnictwa Dębica, choinka stanęła pod najbardziej znanym oknem w stolicy Małopolski.

Zaangażowani podkreślają, że najważniejsze są uśmiechnięte twarze dzieci, które przyjdą na Franciszkańską. I oczywiście bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych. Dla Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji jest zaszczytem i przyjemnością, że możemy pomóc w postawieniu choinki pod Oknem Papieskim. Sobotnie spotkanie to bardzo fajna inicjatywa dla mieszkańców, przede wszystkim tych najmłodszych – mówi  asp. szt. Robert Witwicki, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

PRZECZYTAJ: Zorganizuj naprawdę dobry rok!

Reklama

Kiedy rozbłysną światełka na choince?

Rozświetlenie 17. Choinki pod Oknem Papieskim odbędzie się w sobotę, 16 grudnia. Zapisane grupy rozpoczną przedświąteczne spotkanie od udziału w grze miejskiej “Poszukiwacze Pani Choinki“. W Muzeum Archidiecezjalnym im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej będą czekać na nie ciekawe zadania związane ze świętymi Krakowa i archidiecezji.

Kolejnym punktem będzie wspólne kolędowanie. O godz. 16.30 rozpocznie się koncert Akademii Mała Ciupaga. Oprócz dorosłych członków zespołu na scenie zobaczyć i usłyszeć można będzie najmłodszych adeptów góralskiego muzykowania. Kulminacją uroczystości będzie rozświetlenie światełek na choince. O godz. 17.00 dokona go tradycyjnie już metropolita krakowski. Na zakończenie na Franciszkańską 3 przybędzie św. Mikołaj, który obdaruje wszystkie dzieci prezentami, a abp Marek Jędraszewski wręczy nagrodę zwycięzcom gry miejskiej.

Wzorem ubiegłego roku komunikacji wydarzenia towarzyszyć będzie bajkowa postać „Pani Choinki”. Chętni otrzymają również jodłowe gałązki, które – tradycyjnie już – rozdawać będą przedstawiciele Lasów Państwowych. Patronem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Reklama

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę